У Сеулі близько 200 фермерів вийшли на протест через заборону собачого м’яса

Джерело: Reuters

Біля офісу президента в Сеулі в четвер, 30 листопада, близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.

Як розповіли в агентстві, десятки фермерів намагалися в’їхати на вулицю перед офісом президента на вантажівці з собаками в клітках, щоб випустити їх там на волю. Після огляду вантажу їх зупинила поліція.

Протестувальники побилися з поліціянтами, які встановила барикади, щоб перешкодити їм перейти вулицю і наблизитися до президентського офісу. Троє фермерів були затримані поліцією під час сутички, повідомили організатори.

За словами Джу Йонг Бонга, представника промислової групи, який очолював мітинг, політики не мають права закривати промисловість або вирішувати, що люди обирають їсти.

“Ми не можемо погодитися з думкою, що це варварство, тому що всі країни, які мають традиції тваринництва, колись їли собак, і досі є країни, де це робиться”, – прокоментував він.

При цьому Бонг додав, що фермери були повністю виключені з обговорення законопроєкту про заборону розведення і продажу собак для споживання, а запропонована фінансова компенсація, яку уряд пропонує тим, хто втратить бізнес, була “абсолютно неадекватною”, враховуючи, що вони втратять засоби до існування.

Повідомляється, що понад 6 мільйонів південнокорейських домогосподарств тримають собак як домашніх улюбленців, а президент країни Юн Сок Йоль і його дружина Кім Кьон Хі є власниками шести собак, у тому числі собаки-поводиря на пенсії та собаки-рятувальника.

Своєю чергою, фермери звинуватили першу леді, яка є активним критиком споживання собачого м’яса, у тому, що вона, за їхніми словами, чинить неналежний тиск на уряд і правлячу партію з метою запровадження заборони.

Німеччина фінансує доступ України до супутникового інтернету від французької компанії Eutelsat на тлі пошуку альтернативи Starlink Ілона Маска.

Президент США Дональд Трамп майже уклав угоду з китайським власником соцмережі TikTok, компанією ByteDance Ltd., але угода зірвалась, бо Китай відмовився давати згоду на продаж після оголошення мит.

Уряд затвердив використання нового правопису кримськотатарської мови на основі латиниці.

Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив думку щодо падіння фондового ринку. На його думку, це сталось не через митну політику президента США Дональда Трампа, а через китайський ШІ DeepSeek.

За даними ЗМІ, президент Франції Емманюель Макрон може стати контактною особою Європи на переговорах з очільником Кремля Володимиром Путіним щодо миру в Україні.