У школах на тимчасово окупованих територіях викладають люди без вищої освіти

Джерело: Жовта стрічка

У школах тимчасово окупованих Луганська, Донецька та Бердянська профільні предмети у школах викладають люди без вищої освіти, інформує рух Жовта стрічка.

Активісти руху розповіли, що на тлі кадрового голоду росіяни залучають до освітнього процесу у загальноосвітніх школах “майже будь-кого”. Нині єдина фактична вимога — пройти тримісячний курс підготовки (один місяць на психологію, два на вивчення профільного предмета).

Тож виходить, що дітям на ТОТ фізику, математику, біологію та інші важливі предмети, що потребують спеціальних знань, можуть викладати абсолютно недотичні до відповідної науки люди, — додали у повідомленні.

За словами активістів, людей відбирають прискіпливо виключно на десятки варіацій ідеологічних “разговоров о важном”. Тоді як все решта, на думку росіян, “українським дітям не потрібно”.

Додамо, раніше у Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.

Росіяни називають це “навігатори дитинства”.

Переважно це гастролери, радники директора з питань виховання дітей, які прибули на тимчасово окуповані території з РФ, – зауважили у повідомленні.

Задача ставлеників — організація екскурсії, організація відвідування пропагандистських лекцій, кіно та музеїв, а також запис до кремлівських рухів. Про кожен крок вони звітують в окупаційні адміністрації й саме ці особи формують списки “лояльних дітей”.

Зауважимо, глава Міністерства закордонних справ Радослав Сікорський вкотре розкритикував Росію за викрадення українських дітей. Відкриваючи Нараду ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві, міністр заявив, що це є геноцидом.

Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Окрім цього, з’явилася інформація, що у Поволжі в Росії розгорнулося масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих піонерських таборів. Росіяни зводять швидкомонтажні модульні будиночки, швидше бараки, які вміщатимуть сотні “відвідувачів”. Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій.

Також стало відомо, що влада РФ продовжує імплементацію стратегії етнічної чистки українців на тимчасово окупованих територіях України. Перший етап передбачає проведення системних фільтраційних заходів задля витіснення патріотично налаштованого населення.

Тоді як на другому етапі росіяни масово депортуватимуть українців на територію РФ, так змінюючи етнічний склад українських територій. Водночас на місце українців ворог планує переселити етнічних росіян, ускладнюючи реінтеграцію тимчасово окупованих територій після деокупації.

Зауважимо, заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв поділився планами Кремля щодо репресій проти українських громадян на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, українці ТОТ, які “завдають шкоди” Росії, повинні бути “викриті і покарані, заслані до Сибіру для перевиховання в таборах примусової праці”.

Як мовиться у звіті ISW, показові судові процеси і репресії сталінської епохи, починаючи з 1920-х і 1930-х років, так само були спрямовані на “шкідників”, особливо в сільськогосподарській сфері. Аналітики додали, що використання Медведєвим риторики сталінської епохи про “чистки” є показовим.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.