У Швеції оголосили про найбільший пакет військової допомоги Україні

Джерело: Пол Йонсон/X

Швеція оголосила про надання найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги Україні, загальна вартість котрого становитиме 1,6 млрд доларів. Як повідомив міністр оборони країни Пол Йонсон, у новий пакет увійдуть кошти для посилення протиповітряної оборони, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу України.

Як уточнив Йонсон, зокрема 912 млн доларів скерують через шведське Управління військового забезпечення (FMV) на закупівлю нового обладнання для оборонної промисловості України. Крім того, вагома частка підтримки надійде через багатосторонні ініціативи та коаліції, створені у межах роботи Контактної групи з питань оборони України. У межах міжнародних механізмів Швеція виділить близько 465 млн доларів.

Додатково пакет містить озброєння та запчастини з арсеналів Збройних сил Швеції на 93 млн доларів. Серед них — кулемети m58, боєприпаси, близько 100 одиниць різної техніки, призначеної для обслуговування авіабаз і виконання інших завдань.

Ще 46 млн доларів направлять на надання гарантій з оборонного експорту в Україну. Це дозволить більшій кількості компаній брати участь у постачанні української армії, поставляючи критично важливі матеріали поряд із закупівлями FMV. Окрім того, FMV доручено виявляти, тестувати та фінансувати перспективні військові технології від невеликих технологічних компаній, котрі потребують доопрацювання для бойового застосування в Україні. У зв’язку з цим Швеція запускає спеціальний проект під назвою “Dragons’ Den”.

Зауважимо, це вже 19 пакет військової підтримки, наданий Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зауважимо, 30 січня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна погодилася надати найбільший на сьогодні пакет допомоги Україні вартістю 13,5 мільярда шведських крон (1,23 мільярда доларів).

Додамо, нещодавно Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей. Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв зустрівся з директором управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової постачальної агенції FMV бригадним генералом Йоганом Аксельссоном.

Сторони домовилися про розробку двосторонньої угоди щодо підтримки впровадження спільних проєктів у сфері ОПК та обговорили предметні пропозиції щодо їх створення, зокрема перелік пріоритетних виробів, які вони випускатимуть.

Тоді ж Йоган Аксельссон впідтвердив, що незабаром очікується позитивне рішення уряду Швеції щодо виділення нового пакета військової допомоги Україні, який стане найбільшим від початку повномасштабного вторгнення РФ. Як очікується, крім надання озброєння, він передбачатиме інвестиції в українське оборонне виробництво, зокрема для збільшення далекобійних спроможностей.

Додатково українська та шведська сторони узгодили деталі реалізації контрактів щодо виробництва бронетехніки, зокрема шведських БМП CV-90. Планується налагодити партнерство для технічного обслуговування та ремонту цих бронемашин в Україні.

  • Шведське відомство з оборонних закупівель, FMV, уклало угоду з компанією KNDS на виробництво 44 танків Leopard 2 A8. Загальна вартість контракту складає 20 мільярдів шведських крон, що перевищує 1,7 мільярда євро.
  • Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.
  • Ще на початку року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у 2024 році Україна мала намір збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів. Тоді ж уряд вирішив змінити правила бронювання працівників ОПК, аби підприємства отримали можливість бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.