У Швеції оголосили про найбільший пакет військової допомоги Україні

Джерело: Пол Йонсон/X

Швеція оголосила про надання найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги Україні, загальна вартість котрого становитиме 1,6 млрд доларів. Як повідомив міністр оборони країни Пол Йонсон, у новий пакет увійдуть кошти для посилення протиповітряної оборони, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу України.

Як уточнив Йонсон, зокрема 912 млн доларів скерують через шведське Управління військового забезпечення (FMV) на закупівлю нового обладнання для оборонної промисловості України. Крім того, вагома частка підтримки надійде через багатосторонні ініціативи та коаліції, створені у межах роботи Контактної групи з питань оборони України. У межах міжнародних механізмів Швеція виділить близько 465 млн доларів.

Додатково пакет містить озброєння та запчастини з арсеналів Збройних сил Швеції на 93 млн доларів. Серед них — кулемети m58, боєприпаси, близько 100 одиниць різної техніки, призначеної для обслуговування авіабаз і виконання інших завдань.

Ще 46 млн доларів направлять на надання гарантій з оборонного експорту в Україну. Це дозволить більшій кількості компаній брати участь у постачанні української армії, поставляючи критично важливі матеріали поряд із закупівлями FMV. Окрім того, FMV доручено виявляти, тестувати та фінансувати перспективні військові технології від невеликих технологічних компаній, котрі потребують доопрацювання для бойового застосування в Україні. У зв’язку з цим Швеція запускає спеціальний проект під назвою “Dragons’ Den”.

Зауважимо, це вже 19 пакет військової підтримки, наданий Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зауважимо, 30 січня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна погодилася надати найбільший на сьогодні пакет допомоги Україні вартістю 13,5 мільярда шведських крон (1,23 мільярда доларів).

Додамо, нещодавно Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей. Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв зустрівся з директором управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової постачальної агенції FMV бригадним генералом Йоганом Аксельссоном.

Сторони домовилися про розробку двосторонньої угоди щодо підтримки впровадження спільних проєктів у сфері ОПК та обговорили предметні пропозиції щодо їх створення, зокрема перелік пріоритетних виробів, які вони випускатимуть.

Тоді ж Йоган Аксельссон впідтвердив, що незабаром очікується позитивне рішення уряду Швеції щодо виділення нового пакета військової допомоги Україні, який стане найбільшим від початку повномасштабного вторгнення РФ. Як очікується, крім надання озброєння, він передбачатиме інвестиції в українське оборонне виробництво, зокрема для збільшення далекобійних спроможностей.

Додатково українська та шведська сторони узгодили деталі реалізації контрактів щодо виробництва бронетехніки, зокрема шведських БМП CV-90. Планується налагодити партнерство для технічного обслуговування та ремонту цих бронемашин в Україні.

  • Шведське відомство з оборонних закупівель, FMV, уклало угоду з компанією KNDS на виробництво 44 танків Leopard 2 A8. Загальна вартість контракту складає 20 мільярдів шведських крон, що перевищує 1,7 мільярда євро.
  • Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.
  • Ще на початку року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у 2024 році Україна мала намір збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів. Тоді ж уряд вирішив змінити правила бронювання працівників ОПК, аби підприємства отримали можливість бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.

Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.