У Швейцарії хочуть залучити Китай до припинення російсько-української війни

Джерело: Reuters

Федеральний радник Швейцарії Ігнаціо Кассіс під час зустрічі у Давосі заявив, що необхідно зробити “усе можливе”, аби припинити російсько-українську війну. Він наголосив на необхідності залучення Китаю до співпраці у цьому питанні.

Раніше голова ОП Андрій Єрмак зазначив, що Китай має бути залучений до переговорів щодо припинення війни з Росією. Він пояснив, що важливо, щоб російський союзник Китай був за столом переговорів, коли Київ скликає подальші зустрічі стосовно “формули миру”.

Передбачається, що цього тижня прем’єр-міністр Китаю Лі Цян очолить делегацію в Давосі. Відповідаючи на запитання про те, чи зустрінеться президент Володимир Зеленський з Лі, Єрмак сказав “подивимося”, додавши, що не бачив остаточного порядку денного президента України.

Зауважимо, 15 січня Зеленський має прибути до швейцарського Берна для зустрічі з президенткою Швейцарської Конфедерації Віолою Амхерд. Він також, ймовірно, зустрінеться з генеральним директором JPMorgan Chase Джеймі Дімоном у Давосі цього тижня.

Своєю чергою, Ігнаціо Кассіс, який був присутній на недільних дискусіях, зауважив на попередній пресконференції: “Ми повинні зробити все, щоб припинити цю війну”.

Китай відіграє значну роль. Ми повинні знайти шляхи співпраці з Китаєм у цьому, — заявив він, додавши, що ні Росія, ні Україна не бажають йти на поступки.

Кассіс також запевнив, що країни, які вели діалог з РФ, такі як Бразилія, Індія та Південна Африка, були залучені до дискусій у Давосі та можуть зіграти важливу роль.

Представник Європейського Союзу зазначив, що західні партнери України висловили однозначну підтримку Києву та “формулі миру” із закликом до країн Глобального Півдня чітко пояснити Росії важливість дотримання статуту ООН та її основних принципів в інтересах глобальної безпеки.

Варто нагадати, 14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.