У Швейцарії схвалили перший у світі препарат від малярії для немовлят

Джерело: ВВС

Перший препарат від малярії, придатний для немовлят, схвалили до використання.

Як зазначається, досі не було затверджено жодних ліків проти малярії, призначених спеціально для немовлят. Натомість їх лікували версіями, розробленими для дітей старшого віку, що створювало ризик передозування.

Згідно з останніми даними, в 2023 році малярія стала причиною близько 597 тисяч смертей. Майже всі смерті зафіксовані в Африці, близько трьох чвертей з них – це діти віком до 5 років.

Новий препарат, розроблений фармацевтичною компанією Novartis, був схвалений швейцарською владою і, ймовірно, вже за кілька тижнів буде впроваджений у регіонах та країнах із найвищими показниками захворюваності на малярію. Novartis планує впроваджувати препарат переважно на некомерційній основі.

Препарат, відомий у деяких країнах як Coartem Baby або Riamet Baby, був розроблений компанією Novartis у співпраці зі швейцарською некомерційною організацією Medicines for Malaria Venture (MMV), яку спершу підтримували уряди Великої Британії, Швейцарії та Нідерландів, а також Світовий банк і Фонд Рокфеллера.

Участь в оцінці та випробуваннях препарату взяли вісім африканських країн. Очікується, що вони одними з перших отримають до нього доступ.

На Тернопільщині внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою загинули четверо осіб. Трагедія сталася поблизу села Синява на трасі Тернопіль–Збараж–Ланівці.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.