У складі Інтернаціонального легіону ЗСУ воюють сотні ветеранів армії Колумбії – NYT

Джерело: The New York Times

До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

Як розповіли у виданні, іноземні добровольці, які боронять Україну, належать до двох окремих категорій. У першій – представники заможних європейських країн, які вступили до лав ЗСУ через моральні переконання, пошуки пригод чи ненависть до Росії. У другій категорії – бійці з бідніших країн, які взяли участь у цій війні через суто фінансові причини.

“Я б ризикнув сказати, що жоден колумбієць не поїхав туди, щоб захищати демократію. Я не вірю, що вони навіть чули про Україну до війни. Усе зводиться до економічних мотивів”, – прокоментував журналістам Крістіан Перес, колишній снайпер колумбійської армії, який теж розглядає можливість воювати в Україні.

Зазначається, що офіційні особи України та Колумбії не називають кількість колумбійських громадян у лавах ЗСУ, а лише вказують, що йдеться саме про добровольців, які вже не мають безпосереднього стосунку до колумбійської армії. Поспілкувавшись з кількома такими солдатами, співрозмовники NYT дійшли висновку, що на боці України постійно воюють “сотні колумбійських добровольців”.

Цікаво, що всі вони мають схожу історію потрапляння на фронт. Вони самостійно прибули на український кордон, де поінформували про наявність військового досвіду і готовність воювати за Україну. Після цього їх відправили на військову базу в Тернополі, де вони пройшли співбесіду, медичний огляд і були прийняті на службу.

Зарплатня армійців Інтернаціонального легіону така ж, як і в решти солдатів, що воюють за Україну – тобто близько 3000 доларів, що є дуже високим показником для Колумбії.

Утім, повномасштабна російсько-українська війна, за словами самих колумбійців, зовсім не схожа на те, як вони воювали з повстанцями та наркокартелями у джунглях.

“Ті, хто хочуть приїхати сюди, спочатку мають обдумати це. Колумбія — це дитяча забавка порівняно з тим, що тут. Коли біля вас вперше вибухне ракета, тоді ви побачите диявола особисто”, – поділився колумбійський доброволець.

За словами іншого бійця, який говорив на умовах анонімності, з 60 колумбійців у його загоні, залишилося лише близько семи. Решта були вбиті, поранені або повернулися додому після кількох тижнів на фронті.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.