У Словаччині вийшли на протести в підтримку України та проти політики уряду щодо Росії

Джерело: Reuters

У вівторок, 12 березня, тисячі людей вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.

Фото: Reuters

Протести почалася зі звуками сирен повітряної тривоги.

“Люди в Україні чують це щодня. Я тут, тому що дії цієї урядової коаліції перетинають усі кордони”, — сказав натовпу організатор протесту Міхал Хворецький.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Організатори припустили, що на протестах було приблизно 5000 людей.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо викликав занепокоєння своєю різкою критикою європейської військової допомоги Україні та прагненням відновити зв’язки з Росією як культурні, так і політичні.

Останній випадок стався цього місяця, коли міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар провів переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. 

Юрай Бланар захищає свою зустріч з Лавровим, яка, за його словами, відбулася на прохання російської сторони, заявивши, що потрібне дипломатичне рішення.

Прем’єр-міністр Роберт Фіцо відмовився допомагати Україні зброєю, за винятком комерційних поставок, стверджуючи, що це лише продовжить бойові дії. Він також виступав проти санкцій проти Росії.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.