У США мусульманки подали до суду через примусове зняття хіджабів після арешту
Джерело: Courthouse News
Дві мусульманки з Каліфорнії подали позов проти влади округу Ориндж та місцевого шерифського департаменту, звинувативши поліцію в “насильницькому арешті під час мирного протесту та примусі зняти хіджаби в присутності чоловіків”.
Згідно з позовом, департамент шерифа порушив як власні внутрішні правила поводження з релігійними арештованими, так і Конституцію США. Зокрема, політика зобов’язує надавати затриманим право знімати релігійне вбрання лише в окремому приміщенні з участю жінок-працівниць. Утім в цьому випадку, як зазначається, правила були проігноровані, що спричинило “приниження, гнів і страх виявляти свою віру”.
Також жінки стверджують, що поліціянти повалили їх на землю, смикали за хіджаби, а під час оформлення в ізоляторі змусили їх зняти традиційний одяг у присутності сторонніх.
Жінки вимагають визнати дії влади неконституційними, зобов’язати припинити подібну практику в майбутньому та призначити компенсацію.
Як зазначається, Салму Насурдін і Шенай Айні затримали 15 травня 2024 року на території Каліфорнійського університету в Ірвайні під час розгону протестного табору.
За словами Айні, під час арешту її хіджаб зірвали, а поліція не дозволила їй прикрити голову навіть після численних прохань. Потім її змусили зняти хіджаб ще двічі – для фотографування, попри присутність чоловіків.
Тоді як Салма Насурдін заявила, що через годину після прибуття на мирний протест її повалили на землю, затримали, а згодом змусили зняти хіджаб у кімнаті, де перебували чоловіки.
“Змушуючи нас знімати хіджаби, поліція позбавила нас не лише релігійної свободи, а й гідності та контролю над власним тілом”, – йдеться у позові.
Представниця департаменту шерифа округу Ориндж Керрі Браун відкинула звинувачення. Вона зауважила, що жінок просили зняти хіджаби лише один раз, у приватній кімнаті, за присутності лише жінок-офіцерок, без застосування сили. Вона також додала, що відеозапис із камер спостереження це підтверджує, а фото з реєстрації не підлягають публічному розголошенню згідно з законом.
- За повідомленням ООН, Іран використовує безпілотники, системи розпізнавання облич та застосунки для скарг, аби забезпечувати закон про обов’язкове носіння хіджабу.
Американський астронавт Рон Ґаран, який провів 178 днів на орбіті, заявив, що погляд на Землю з космосу змусив його усвідомити одну фундаментальну брехню, в яку вірить людство. І ні, йдеться не про пласку Землю.
Високий рівень холестерину не дає жодних відчутних симптомів, але може тихо підточувати здоров’я роками. Часто люди дізнаються про проблему вже після інсульту або серцевого нападу – саме тому регулярні перевірки крові стають питанням виживання.
Російські воєнні канали відкрито хваляться тим, що навмисно влучають по автівках ДСНС України. На опублікованому відео з дрона видно удар по пожежній машині у Херсоні. У коментарі під відео зазначається, що транспорт виведено з ладу, живої сили не зачепило, а отже – “мета досягнута”.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання нового санкційного пакета, спрямованого на блокування фінансових схем Росії, зокрема операцій з використанням криптовалют. Санкції ініційовані за поданням Національного банку України та частково синхронізовані з партнерами України.
У московських аеропортах та в петербурзькому Пулково з 5 липня спостерігається масовий збій у роботі через загрозу атак безпілотників. Аеропорти тимчасово припиняли роботу, що призвело до скасування й затримки сотень рейсів.