У США помер письменник Пол Остер

Джерело:  The New York Times

Американський письменник Пол Остер, автор відомої “Нью-Йоркської трилогії”, помер у віці 77 років. Смерть письменника сталася у вівторок, 30 квітня, у його домівці в Брукліні, штат Нью-Йорк.

Джерелом інформації про смерть Остера стала його подруга Джекі Лайден. Раніше цього року дружина Остера, Сірі Хустведт, повідомила, що письменник страждав на рак легень.

Остер став широко відомим на літературній сцені в 1980-х роках після публікації своєї “Нью-Йоркської трилогії”. Його літературна кар’єра розпочалася у 1982 році з мемуарів “Вигадка самотності”, які були присвячені його відносинам з померлим батьком.

Перший роман Остера “Місто зі скла” спочатку відхилили 17 видавництв, але врешті-решт він був опублікований у Каліфорнії у 1985 році. Цей роман став першим з “Нью-Йоркської трилогії”, яка згодом була визнана однією з 25 найвизначніших книг про Нью-Йорк за останні 100 років за версією The New York Times.

Остер також був відомий своїми романами “Книга ілюзій” і “Бруклінські дурниці”, а також сценарієм до фільму “Дим”. Його творчість мала значний вплив на літературну спадщину і продовжуватиме надихати читачів у всьому світі.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.

Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.

Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.

Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.