У США прагнуть недопустити, щоб Росія стала одним з головних експортерів СПГ — FT

Джерело: Financial Times

У США намагаються недопустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збої на світових енергетичних ринках.

Європейські країни надалі імпортують російський СПГ, бо РФ зменшила постачання трубопровідного газу на континент. Раніше Штати намагалися уникати перебоїв у постачаннях, щоб не посилювати тиск на союзників, які мають проблеми з дефіцитом.

Проте держдепартамент США у листопаді запровадив санкції стосовно нового російського проєкту “Арктик СПГ 2”. У такий спосіб Вашингтон фактично заблокував від купівлі газу з цього постачальника країни Європи та Азії. Російське підприємство почне видобуток наступного року.

“Хоча США та їхні союзники і раніше накладали санкції на російські енергетичні проєкти у відповідь на війну в Україні, прагнучи позбавити їх фінансування та обладнання, це перший випадок, коли санкції безпосередньо торкнулися постачання СПГ”, – йдеться в повідомленні.

“Арктик СПГ 2” розташовано на гиданськоському півострові, що на півночі Західносибірської низовини. Цей третій проєкт РФ свідчить про плани Москви закріпитися як провідний експортер у цій галузі.

До 2030 року Кремль запланував наростити виробництво 100 млн тонн СПГ на рік, що втричі більше ніж зараз. На цей проєкт при повному видобутку припадатиме 20% від плану.

Російській приватній компанії “Новатек” належить 60% “Арктик СПГ 2”. Ще акціонерами є французька TotalEnergies, дві китайські державні компанії та японське спільне підприємство між торговим домом Mitsui & Co і підтримуваною урядом Jogmec.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.