У США провели розслідування щодо поводження конгресвумен-українки Спартц з персоналом

Джерело: ВВС

Комітет з питань етики Палати представників Конгресу США провів попереднє розслідування щодо жорстокого поводження конгресвумен українського походження Вікторії Спартц із персоналом.

Як розповіли в агенції, причиною розслідувань стали скарги нинішнього та колишнього помічників Спартц на “зловживання”, “токсичність” та “лють” політикині.

Слідчі не називають імен підлеглих через побоювання щодо помсти з боку Спартц. За словами помічників, вони подали скарги до того, як Спартц виграла свої перші виборчі перегони минулого місяця.

При цьому слідчі поінформували асистентів, що Комітет з етики не розпочне офіційного розслідування до того часу, зважаючи на потенційне втручання у вибори.

За словами цих двох осіб, агресивна поведінка Спартц досі триває. За останні кілька тижнів вона скоротила заробітну плату на десятки тисяч доларів для деяких співробітників після того, як постійно скаржилася на роботу своїх підлеглих.

У квітні Спартц надіслала співробітникам повідомлення, в якому заборонила їм розмовляти з журналістами видання Politico, які шукали інформацію про роботу її офісу.

“Якщо вам хочеться очорнити мене, я не проти, але, будь ласка, не використовуйте вигадані спекуляції, які можуть поставити чиєсь життя під загрозу. Це неетично і не послужить вам на користь у майбутньому”, – йшлося в її листі, який процитував один із помічників.

Примітно, що у вівторок, 4 травня, керівник апарату Спартц Патрік Слоуїнскі подав у відставку, пробувши на цій посаді менш ніж місяць. Майкл Стівенс, який був директором з комунікацій Спартц з січня, також подав у відставку у вівторок ввечері, за словами особи, знайомої із ситуацією.

У відповідь на повідомлення про розслідування комісії Спартц сказала, що “не розуміє, про що йдеться”.

Двоє високопоставлених співробітників Комітету з питань етики опитали ще трьох нинішніх та колишніх співробітників Спартц про офісну культуру, а також про ймовірне зловживання ресурсами платників податків.

Видання отримало доступ до текстових повідомлень, надісланих у квітні між співробітниками відділу етики та колишнім помічником, який надав слідчим імена та номери телефонів нинішніх працівників.

За словами колишнього асистента, наприкінці минулого місяця один зі слідчих поділився, що у комісії все ще збирають матеріали, оскільки вони чекають дозволу від керівників комітетів на початок офіційного розслідування.

На праймеріз, що відбулися минулого місяця, Спартц перемогла вісьмох конкурентів, включно з представником штату Чаком Гудрічем, який витратив на кампанію майже втричі більше коштів, ніж вона.

Своєю чергою, Гудріч розкритикував ставлення Спартц до своїх підлеглих під час праймеріз, назвавши її “найгіршим босом в усьому Конгресі”.

Гудріч оцінив її поведінку як “маніакальну”, стверджуючи, що “вона кричить, лається та називає підлеглих дебілами та ідіотами. Судячи з інтерв’ю з низкою співробітників, Вікторія Спартц уникала їхніх звільнень, але знущалася з них, поки вони не пішли самі”.

Відповідаючи на попередні звіти, Спартц висловила вдячність своїм співробітникам і сказала: “Я працюю у надзвичайно важкому темпі, який не для всіх”.

Згідно з повідомленнями, які отримало видання від шести помічників конгресвумен, її поведінка практично не змінилася за останні місяці. Двоє згаданих раніше осіб, які також залишилися анонімними, розповіли слідчим з питань етики про випадки словесних образ.

За словами цих людей, розслідування також охоплює використання ресурсів Палати представників, яку фінансують платники податків, для проведення передвиборчої кампанії в робочий час.

Як зауважили співрозмовники, Спартц розпитує співробітників, надзвонює їм.

“Вона може подзвонити комусь телефоном або висловитися прямо в обличчя, лається, мільйон разів використовує слово на літеру F, називає їх довбаними дебілами, довбаними дітьми, довбаними ким завгодно. Це відбувається щотижня. Це не рідкість. Всі мої взаємодії з нею були сповнені цілковитої і тотальної люті”, – поділилися вони.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.