У США розробили робота-черепаху для пошуку людей під піском

Джерело: The Robot Report

Дослідники з Університету Каліфорнії у Сан-Дієго (США) створили робота, передні “кінцівки” якого нагадують ласти черепахи.

Як пояснили у виданні, робот здатен рухатися в піску на глибині до 13 см зі швидкістю приблизно 4 метри на годину, виявляти об’єкти або перешкоди, розташовані над ним.

Зазначається, що робота можна використовувати, наприклад, для перевірки силосів, вимірювання вмісту забруднень у ґрунті, копання морського дна, пошуку і порятунку людей.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.