У США схвалили проєкт фінансування для уникнення «шатдауну» уряду: у ньому передбачили 6 млрд доларів для України

Джерело: Reuters та The New York Times

У Сенаті США підтримали короткострокову бюджетну резолюцію щодо “шатдауну” або уникнення призупинення роботи уряду США. У документі передбачили зокрема 6 млрд доларів для військових потреб України.

З 1 жовтня уряд США міг зіткнутися з частковим призупиненням роботи уряду, якщо до 30 вересня Палата представників і Сенат, тобто Конгрес, не схвалять бюджетні питання на наступний фінансовий рік.

Для запобігання цьому 77 голосами проти 19 у Сенаті проголосували за компромісне рішення – проєкт короткострокової бюджетної резолюції, а саме фінансування уряду США до 17 листопада. Планується, що протягом наступних 45 днів уряд США має знайти рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік.

“Шатдаун” загрожує збоєм у наданні низки державних послуг, затримкою заробітних плат, завданні шкоди національній економіці тощо. У відпустку відправлять тисячі федеральних держслужбовців, і вони не зможуть приходити на роботу та отримувати зарплату.

Зможуть продовжити працювати управління повітряним рухом чи правоохоронні органи, але без зарплат, поки Конгрес не розв’яже питання.

За словами пані посла України в США Оксани Маркарової, нині Сенат провів процедурне голосування. Цей крок зробить можливим внесення проєкту закону на голосування в Сенаті. Надалі законопроєкт, якщо його ухвалять, буде направлено на розгляд Палати представників. Поміж іншого, йдеться про виділення 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні, зокрема:

  • 4,499 млрд доларів – на оборонні видатки;
  • 1,650 млрд доларів – на економічну підтримку, зокрема бюджетну.

“Це тільки поданий проєкт. До зупинки уряду залишається 3 робочих дні, протягом яких будуть тривати дуже активні дискусії і в Сенаті, і в Палаті представників. За якими ми в посольстві не тільки активно стежимо, але й активно адвокатуємо необхідність безперервної підтримки України”, – додала Маркарова.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.