У США схвалили проєкт фінансування для уникнення «шатдауну» уряду: у ньому передбачили 6 млрд доларів для України
Джерело: Reuters та The New York Times
У Сенаті США підтримали короткострокову бюджетну резолюцію щодо “шатдауну” або уникнення призупинення роботи уряду США. У документі передбачили зокрема 6 млрд доларів для військових потреб України.
З 1 жовтня уряд США міг зіткнутися з частковим призупиненням роботи уряду, якщо до 30 вересня Палата представників і Сенат, тобто Конгрес, не схвалять бюджетні питання на наступний фінансовий рік.
Для запобігання цьому 77 голосами проти 19 у Сенаті проголосували за компромісне рішення – проєкт короткострокової бюджетної резолюції, а саме фінансування уряду США до 17 листопада. Планується, що протягом наступних 45 днів уряд США має знайти рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік.
“Шатдаун” загрожує збоєм у наданні низки державних послуг, затримкою заробітних плат, завданні шкоди національній економіці тощо. У відпустку відправлять тисячі федеральних держслужбовців, і вони не зможуть приходити на роботу та отримувати зарплату.
Зможуть продовжити працювати управління повітряним рухом чи правоохоронні органи, але без зарплат, поки Конгрес не розв’яже питання.
- 4,499 млрд доларів – на оборонні видатки;
- 1,650 млрд доларів – на економічну підтримку, зокрема бюджетну.
“Це тільки поданий проєкт. До зупинки уряду залишається 3 робочих дні, протягом яких будуть тривати дуже активні дискусії і в Сенаті, і в Палаті представників. За якими ми в посольстві не тільки активно стежимо, але й активно адвокатуємо необхідність безперервної підтримки України”, – додала Маркарова.
- 25 вересня Сполучені Штати оголосили про підписання важливої угоди стосовно прямої позики військового фінансування на 2 мільярди доларів для підтримки оборонної модернізації Польщі.
- У межах меморандуму між Україною та США нашій державі виділять 522 млн доларів на зміцнення енергосистеми, зокрема 100 млн за виконання певних умов.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.