У США відбулись дебати Гарріс і Трампа: головні тези кандидатів у президенти

Джерело: CNN

У США відбулись дебати кандидатів у президенти США Камали Гарріс та Дональда Трампа.

Саме на дебатах чинна віцепрезидентка та колишній президент США, які зійшлись у боротьбі за головування у Білому домі, зустрілись особисто вперше.

Перед початком дебатів Гарріс підійшла до Трампа і протягнула йому руку. Він прийняв рукостискання.

“Влаштуймо гарно дискусію”, – сказала демократка. Трамп у відповідь заявив, що радий бачити суперницю і побажав їй “гарно провести час”.

Найперше, про що почали спілкуватись кандидати – економіка. Обидва представили свої економічні плани ще минулого тижня і у межах дебатів розповіли про них детальніше.

Згадала Гарріс і про попередній президентський термін Трампа, наголосивши, що після нього адміністрації Байдена довелось “розгрібати” залишений безлад.

Ще однією темою розмови став так званий “Проєкт 2025” – документ на 920 сторінок, який нібито містить доволі радикальний план другого президентського терміну Трампа у випадку його перемоги.

План розробили в аналітичному центрі The Heritage Foundation люди, які працювали в адміністрації Трампа. Сам республіканець публічно відмежувався від “Проєкту 2025”, назвавши його “занадто екстримальним”.

“Я не маю жодного стосунку до “Проєкту 2025″. Це десь там. Я його не читав. Я спеціально не хочу його читати. Я не збираюсь його читати”, – сказав експрезидент сказавши, що ті, хто писав план, мають як хороші, так і погані ідеї, вкотре повторивши, що він до нього непричетний.

Серед інших тем – питання абортів. Гарріс, зокрема, розкритикувала позицію Трампа щодо абортів наголосивши, що він може заборонити їх у США.

“Я думаю, американський народ вважає, що свобода – зокрема свобода ухвалювати рішення щодо свого тіла – не повинна встановлюватись урядом”, – сказала вона.

Натомість Трамп сказав, що не буде підписувати загальнонаціональну заборону абортів.

“Ну ось, вона знову бреше. Я не підпишу заборону”, – сказав він у відповідь.

Не обійшлось і без теми замаху на Трампа. Експрезидент зауважив, що “отримав кулю в голову” імовірно саме через те, що про нього говорять демократи.

“Це вона стала зброєю, а не я. Вона стала зброєю. Я, імовірно, отримав кулю в голову через те, що вони про мене говорять”, – сказав Трамп назвавши суперників “загрозою демократії”.

Кандидати висловили свої позиції і щодо війни Ізраїля проти ХАМАСу. Трамп у межах цієї дискусії наголосив, що війни не було б, якби він був президентом США і наголосив, що Ізраїль повинен “швидше покінчити з цим”, а США – допомогти Ізраїлю.

Гарріс наполягала на тому, що США підтримують Ізраїль і що він має право на захист, однак наголосила, що важливі методи, які країна використовує, маючи на увазі кризу, яка виникла у Газі та атаки по цивільних.

Віцепрезидентка згадала і про стосунки Трампа зі світовими політиками, За її словами, вони “сміються з Трампа” і навіть деякі з тих лідерів, які раніше працювали з ним, зараз називають його “ганьбою”.

Трамп у відповідь почав говорити про главу угорського уряду Віктора Орбана, описуючи його як “поважного” та “жорсткого” політика. Він пригадав, як Орбан вихваляв його.

Щодо російсько-української війни, то на питання модераторів, чи хоче він, аби війна Україна виграла, Трамп відповів, що хоче “припинення війни”. Він вкотре повторив, що може завершити війну “за години”, звинувативши Байдена і Гарріс у “несміливості”.

Трамп також сказав, що Гарріс перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну нібито вела перемовини з Путіним, однак віцепрезидентка назвала його слова “брехнею”.

Окрім цього, кандидати у президенти поспілкувались про охорону здоров’я, міграційну політику, зовнішню політику, минулі вибори президента.

Після завершення дебатів Гарріс і Трамп подякували модераторам і пішли до виходу. Трамп одразу покинув сцену.

Президент України Володимир Зеленський наступного тижня зустрінеться з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс у Вашингтоні. Зустріч відбудеться на тлі зусиль Гарріс зміцнити свій зовнішньополітичний профіль, повідомляє ЗМІ із посиланням на джерело, обізнане з питанням.

Згідно з одинадцятьма представниками індійського та європейського уряду й оборонної промисловості, європейські клієнти перенаправили артилерійські снаряди, які продають індійські виробники зброї, в Україну, що викликало обурення в росіян.

19 вересня станом на 8:00 триває 939 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України. На фронті ситуація залишається напруженою, оскільки противник продовжує атакувати позиції ЗСУ, використовуючи чисельну перевагу в живій силі та техніці. Українські захисники ефективно стримують наступ, завдаючи агресору значних втрат.

Польща розглядає можливість тиску на Україну через питання Волинської трагедії в контексті її євроінтеграційних прагнень, повідомляє польський журналіст Марцін Терлік. За даними його джерел, під час нещодавніх переговорів у Києві президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський мали складну розмову на цю тему.

19 вересня російська армія здійснила атаку на Запорізький район із застосуванням керованих авіабомб (КАБ). Внаслідок цього одна людина загинула, ще дві зазнали поранення.