У США вперше оштрафували компанію за космічне сміття
Джерело: ВВС
Федеральна комісія зв’язку США (FCC) оштрафувала компанію Dish Network на 150 000 доларів за те, що вона не перемістила старий супутник на достатню відстань від інших, працюючих супутників.
Як розповіли у виданні, супутник Dish EchoStar-7, запущений у 2002 році, перебував на геостаціонарній орбіті, що починається на висоті 36 000 км над Землею. Dish повинна була супутник, в якому закінчилось паливо, майже на 300 км далі від Землі, але перемістила його лише на 122 км.
У FCC заявили, що тепер супутник Dish становить потенційну небезпеку для інших супутників, що обертаються навколо Землі на його нинішній висоті.
Своєю чергою, компанія Dish визнала відповідальність і погодилася на “план відповідності” з FCC.
Штраф у розмірі $150 000 складає малу частку від загального доходу Dish, який у 2022 році становив $16,7 млрд. Проте, за словами докторки Меган Арго, старшого викладача астрофізики в Університеті Центрального Ланкаширу, штраф все одно може мати вплив на інших супутникових операторів.
“Чим більше апаратів на орбіті, тим більший ризик зіткнень, що спричиняють утворення високошвидкісних уламків. Це може продовжуватися і потенційно спричинити зіткнення з іншими супутниками, що призведе до появи ще більше уламків і може викликати каскадну реакцію”, – пояснила Арго.
Зазначено, що космічне сміття – це елементи техніки, які знаходяться на орбіті навколо Землі, але більше не використовуються і можуть зіткнутися з іншими супутниками.
За оцінками, з моменту запуску першого супутника в 1957 році в космос було запущено понад 10 000 супутників, більше половини з них зараз не використовуються.
Водночас, за даними NASA, в космосі налічується понад 25 000 уламків космічного сміття довжиною більше 10 см.
“Навіть шматочок фарби, що летить у неправильному напрямку на орбітальній швидкості 17 500 миль на годину може влучити в астронавта, який виходить у відкритий космос. Це може мати фатальний кінець”, – прокоментував керівник NASA Білл Нельсон.
- Астронавт NASA Френк Рубіо повернувся на Землю, встановивши новий рекорд найдовшого перебування американських астронавтів у мікрогравітації. Він також став першим американцем, який провів цілий календарний рік на орбіті.
- Перші в історії NASA зразки астероїда з далекого космосу безпечно приземлилися на Землю. Успішна посадка знаменує кінець семирічної місії, яка принесла багато сюрпризів.
- На Місяці з’явився новий кратер, який, ймовірно, утворився, коли російська місія “Луна-25” врізалася в місячну поверхню.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
- Американське космічне агентство NASA планує запустити стримінгову платформу під назвою NASA+ для поціновувачів міжпланетної тематики.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.