У США вперше оштрафували компанію за космічне сміття

Джерело: ВВС

Федеральна комісія зв’язку США (FCC) оштрафувала компанію Dish Network на 150 000 доларів за те, що вона не перемістила старий супутник на достатню відстань від інших, працюючих супутників.

Як розповіли у виданні, супутник Dish EchoStar-7, запущений у 2002 році, перебував на геостаціонарній орбіті, що починається на висоті 36 000 км над Землею. Dish повинна була супутник, в якому закінчилось паливо, майже на 300 км далі від Землі, але перемістила його лише на 122 км.

У FCC заявили, що тепер супутник Dish становить потенційну небезпеку для інших супутників, що обертаються навколо Землі на його нинішній висоті.

Своєю чергою, компанія Dish визнала відповідальність і погодилася на “план відповідності” з FCC.

Штраф у розмірі $150 000 складає малу частку від загального доходу Dish, який у 2022 році становив $16,7 млрд. Проте, за словами докторки Меган Арго, старшого викладача астрофізики в Університеті Центрального Ланкаширу, штраф все одно може мати вплив на інших супутникових операторів.

“Чим більше апаратів на орбіті, тим більший ризик зіткнень, що спричиняють утворення високошвидкісних уламків. Це може продовжуватися і потенційно спричинити зіткнення з іншими супутниками, що призведе до появи ще більше уламків і може викликати каскадну реакцію”, –  пояснила Арго.

Зазначено, що космічне сміття – це елементи техніки, які знаходяться на орбіті навколо Землі, але більше не використовуються і можуть зіткнутися з іншими супутниками.

За оцінками, з моменту запуску першого супутника в 1957 році в космос було запущено понад 10 000 супутників, більше половини з них зараз не використовуються.

Водночас, за даними NASA, в космосі налічується понад 25 000 уламків космічного сміття довжиною більше 10 см.

“Навіть шматочок фарби, що летить у неправильному напрямку на орбітальній швидкості 17 500 миль на годину може влучити в астронавта, який виходить у відкритий космос. Це може мати фатальний кінець”, – прокоментував керівник NASA Білл Нельсон.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.