У США вперше перехопили балістичну ракету середньої дальності

Джерело: Reuters

Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили у Пентагоні.

Під час тестування система Aegis Guam, інтегрована з новим радаром AN/TPY-6 та системою вертикального пуску, випустила ракету SM-3 Block IIA, котра успішно перехопила балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря.

Директор Агентства протиракетної оборони, генерал-лейтенант Хіт Коллінз, назвав навчання “величезним командним досягненням”.

21 листопада Росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності, яку президент РФ Володимир Путін назвав новою розробкою під назвою “Орєшнік”. Він зазначив, що ця атака стала відповіддю на використання західних ракет по території Росії.

Однак у Пентагоні заявили, що “Орєшнік” є модифікованою версією міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 “Рубєж”, випробуваної у 2011 році. Міноборони Британії також вважає цю ракету варіантом “Рубєжа” і стверджує, що Росія має лише обмежену кількість таких ракет.

Раніше The Moscow Times з посилання на власні джерела повідомили, що посадовці РФ у різних ешелонах російської влади стверджують, що заява про застосування новітньої ракети стала частиною пропагандистської кампанії Кремля, спрямованої на залякування західних політиків і суспільства. Операцію, кажуть вони, ретельно спланували піарники з Кремля. Спершу завдали самого удару, відеозапис якого розповсюдили у ЗМІ та соціальних мережах. Згодом під час брифінгу прессекретарці МЗС РФ Марії Захаровій зателефонував куратор ЗМІ у Кремлі Олексій Громов і зажадав не коментувати удар.  Кульмінацією став виступ Путіна на саміті ОДКБ.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.