У США втричі зросла кількість операцій для зміни статі 

Джерело: CNN

Протягом 2016-2019 років у США майже втричі зросла кількість операцій для зміни статі. Понад 48 тисяч людей зробили принаймні одну операцію з підтвердження статі протягом цього періоду часу.

Ймовірно, збільшення випадків пов’язано зі змінами в законах штату та федеральних законів. Співавтор дослідження доктор Джейсон Райт зауважив, що багато операцій з підтвердження статі проводяться амбулаторно. Цей вчений є доцентом Сола Голдмана Акушерства та гінекології, керівником відділення гінекологічної онкології в Коледжі лікарів і хірургів Колумбійського університету.

Гендерно-підтверджувальна операція, тобто зміна статі, — процедура або серія процедур, які можуть допомогти змінити тіло трансгендерної або небінарної людини, щоб воно більше відповідало статі, з якою вони ідентифікуються. Утім далеко не всі погоджуються проводити операцію. Ця процедура є однією із пізніших кроків у гендерно підтверджуючій допомозі.

Для дослідження переглянули записи з 2016 по 2020 роки з Nationwide Ambulatory Surgery Sample, найбільшої бази даних хірургії, яка оплачується всіма платниками в США. У цьому списку відстежують людей, які мали процедури та не вимагали нічного перебування в лікарні. Також National Inpatient Sample, найбільша загальнодоступна база даних усіх платників про людей, яким довелося залишатися в лікарні під час операції.

Зокрема серед 48 тисяч операцій близько 56% з них стосувалися грудної клітки, які часто називають “верхньою хірургією”. Ще 35% процедур стосувалися зміни геніталій, тобто “операцій на нижній частині”. У це дослідження були включені косметичні процедури для обличчя та інші.

У 2016 році кількість операцій для підтвердження статі зросла з 4 552 до 13 011 у 2019 році, лише трохи знизившись до 12 818 протягом першого року пандемії Covid-19, коли багато лікарень скоротили всі операції. Вже з 13 855 у 2016 році число зросло до 38 740 у 2020 році.

Понад 52% операцій становили пацієнти віком від 19 до 30 років. У цій віковій групі операції на грудях і грудній клітці були вдвічі більш поширеними, ніж на статевих органах.

Також понад 21% людей, яким зробили операцію, були віком від 31 до 40 років. Операції на статевих органах частіше траплялися серед людей старше 40 років.

Близько 7% операцій було зроблено пацієнтам віком від 12 до 18 років, але деякі експерти вважають, що ця цифра завищена. Доктор Райт зауважив, що більшість цих операцій, як правило, проводилися серед 17- та 18-річних і були менш інвазивними процедурами, такими як операції на грудях.

У деяких Штатах проводити подібні операції незаконно, але в інших лише не рекомендується хірургічне втручання до повноліття.

Для співробітників територіальних центрів комплектування (ТЦК) планують впродовж лютого створити чіткі правила щодо поводження з військовозобов’язаними.

Російські окупанти продовжують зводити нову будівлю театру, намагаючись приховати сліди своїх воєнних злочинів. За їхніми заявами, обсяг виконаних робіт вже досяг 65%, а завершити будівництво планують до кінця 2025 року.

Верховна Рада невизнаного Придністров’я ухвалила закон, яким скасовується дія нормативного акта “Про розвиток інформаційних блокчейн-технологій у ПМР”. Документ передбачав підтримку криптовалют, смартконтрактів, майнінгу та інших процесів на основі блокчейну.

Тримісячний малюк Марк Тушаковський зі Звягеля на Житомирщині потрапив до Національного реєстру рекордів України, як немовля із найдовшим волоссям серед дітей свого віку. 

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що найближчими днями погода в Україні буде антициклонального характеру.