У США вимагають конфіскувати супер’яхту російського мільярдера Керімова

Джерело: пресслужба Мін’юсту США

Влада США планує домогтися конфіскації 106-метрової яхти Amadea підсанкційного російського мільярдера Сулеймана Керімова. Повідомляється, що судно коштує понад 300 мільйонів доларів.

Відповідний цивільний позов подала прокуратура.

У позові мовиться, що супер’яхта була придбана та обслуговувалась з порушенням санкцій. Запроваджуючи санкції, OFAC визначив, що Керімов отримав вигоду від режиму Володимира Путіна, президента Російської Федерації, і зіграв ключову роль у просуванні зловмисної діяльності Росії. Та попри це, у 2021 році мільярдер домовився про купівлю яхти Amadea через підставних осіб.

Формально судно перейшло у власність компанії Millemarin Investments Ltd., зареєстровану за 30 днів до продажу. Також в угоді фігурувала фірма Errigan Marine, номінальним власником якої є гендиректор підсанкційного брокера Imperial Yachts Євген Кочман.

З жовтня 2021 року і до моменту вилучення яхти владою Фіджі у квітні 2022 року, Керімов, а також члени його сім’ї неодноразово здійснювали подорожі на борту Amadea, планували масштабну модернізацію, а також склали довгостроковий графік поїздок. Загалом на обслуговування судна було витрачено понад $2 млн.

У позові наголосили, що Amadea підлягає конфіскації на підставі порушень закону про надзвичайні міжнародні економічні повноваження (IEEPA), а також порушень, пов’язаних з відмиванням коштів. Рішення звернутися до суду прийнято “після ретельної та копіткої роботи зі збирання необхідних доказів, що свідчать про явну зацікавленість Керімова в яхті Amadea та неодноразове неправомірне використання фінансової системи США для підтримки та утримання судна в його інтересах”.

Читайте також: США посилюють спроби використати для підтримки України російські 300 мільярдів доларів

Нині Amadea перебуває під контролем уряду США в Сан-Дієго, штат Каліфорнія, згідно з ордером на конфіскацію, виданим Окружним судом США округу Колумбія, який був виконаний згідно з ухвалою суду, виданою Республікою Фіджі за запитом зі Сполучених Штатів. 

Сполучені Штати глибоко вдячні фіджійській поліції та прокурорам, чия наполегливість і відданість верховенству права зробили цю акцію можливою, — зазначили у повідомленні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.