У США жінка 5 років доглядала пацієнтів у різноманітних закладах без освіти медсестри

Джерело: The New York Times

У США жінка протягом п’яти років доглядала пацієнтів у різноманітних будинках для людей похилого віку та реабілітаційних центрах, хоча не мала відповідної освіти. Зараз їй висунуто низку кримінальних звинувачень.

За ці п’ять років жінка встигла пропрацювати у близько 20 відповідних закладах щонайменше у чотирьох різних штатах.

Ба більше, вона завжди називалась іншим прізвищем: іноді Пархем, іноді Армстронг, іноді Граймс. Незмінним залишалось лише те, що вона не мала освіти та повноважень для роботи медсестрою.

Цього тижня поліція штату Пенсильванія звинуватила її у створенні загрози добробуту медпрацівників, незаконному використанні комп’ютера, крадіжці особистих даних, підробці документів, крадіжці та кількох інших звинуваченнях.

Зараз поліція штату просить медичні компанії по всій Пенсильванії допомогти слідчим відстежити, де вона працювала та під якими псевдонімами, серед щонайменше 20, які, за словами влади, вона використовувала.

Поліції після арешту вона представилась як Шеннон Ніколь Вомак. Водночас водійські права Пенсильванії, які вона передала патрульному після зупинки, ідентифікували її як 39-річну Шеннон Ніколь Лоусон.

Відбитки пальців додали нових сумнівів. Згідно з судовими протоколами, перевірка її відбитків пальців через комп’ютерну систему дала ще одне ім’я: Шеннон Ніколь Робінсон.

“Ми знаємо, хто у нас є, але, можливо, не кожна літера її імені перебуває на правильному місці”, — сказав патрульний Рокко Гальярді, речник поліції штату.

Влада Пенсильванії стверджує, що жінка видавала себе за ліцензовану практикуючу медсестру, зареєстровану медсестру та навіть керівника медсестер, використовуючи фальшиві імена та документи.

Наразі слідчі підтвердили, що вона працювала щонайменше в дев’яти будинках для людей похилого віку та реабілітаційних центрах у Пенсильванії, заявила влада, і вони вивчають інформацію про інших.

“Згідно зі звітами, Вомак працювала на кожному з цих місць лише короткий час”, – мовиться у пресрелізі поліції штату.

Розслідування проти жінки розпочалося зі звичайної зупинки транспортного засобу.

5 квітня державний патрульний зупинив жінку з простроченими номерними знаками поблизу міжштатної автомагістралі 79 у містечку Сесіл, розташованому на горбистій місцевості округу Вашингтон, поблизу Піттсбурга.

Поліція вона назвалась як Енджел Рене Келлі з Кентуккі.

Але через кілька хвилин, за словами влади, вона змінила його, сказавши, що її справжнє ім’я — Енджел Гарднер-Спайкс з Джорджії.

Після цього вона дала їм ще одне ім’я: Шеннон Ніколь Лоусон з Пенсільванії.

Швидкий комп’ютерний пошук виявив ордери на арешт, пов’язані з “Лоусон”, у кількох штатах. Джорджія розшукувала її за звинуваченням у шахрайстві з обтяжуючими обставинами. Теннессі, Нью-Джерсі та Індіана звинуватили її у видаванні себе за медсестру або у практиці без ліцензії.

Згідно з судовими документами, під час обшуку в її машині було знайдено рецептурні препарати, які, як вважається, були викрадені у пацієнтів установ, де вона працювала в Пенсільванії. Також було знайдено журнали обліку пацієнтів та медичне обладнання, включаючи ноутбуки, iPad та мобільні телефони.

Кілька установ внесли Вомак до списку “Не зберігати” або за погану роботу, або за професійну неправомірну поведінку, в деяких випадках пов’язану з наркотиками, згідно з судовими протоколами.

В одному випадку, за словами влади, вона взяла понад 120 таблеток оксикодону з Southmont of Presbyterian Seniorcare в окрузі Вашингтон, штат Пенсільванія, де вона працювала одну зміну 1 березня та відповідала за крісло колісне.

Слідчі заявили, що Вомак циклічно використовувала сім різних номерів соціального страхування, щоб приховати свою справжню особу.

Навіть після того, як їй було висунуто звинувачення, за словами влади, вони все ще намагалися підтвердити її справжню особу.

Державна поліція заявила, що розглядала можливість висунення їй звинувачення як “Джейн Доу”. Але після того, як вони переглянули офіційні документи та суперечливі інтерв’ю, вони зупинилися, принаймні наразі, на Шеннон Ніколь Вомак.

Вомак зараз перебуває у виправній колонії округу Вашингтон і ще не з’явилася до суду. Незрозуміло, чи був у неї адвокат.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.