У Сумській ОВА спростували інформацію про «примусову евакуацію» мешканців п’ятикілометрової зони в прикордонні з РФ

Джерело: пресслужба Сумської ОВА

Надвечір 10 липня голова Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що кожен мешканець прикордоння матиме право обирати – виїхати в безпечне місце чи залишитись проживати в населених пунктах, які щодня обстрілюються ворогом, спростувавши інформацію про примусову евакуацію.

Нещодавно командувач оперативно стратегічного угрупування військ “Північ” генерал-лейтенант Сергій НАЄВ, перебуваючи на Сумщині порекомендував розглянути питання евакуації з прикордоння.

Так, зауважується, що після ґрунтовного аналізу оперативної ситуації на прикордонні, за результатами доповідей військових прийняли рішення про необхідність підготовки та проведення евакуації місцевих жителів населених пунктів області, що знаходяться у п’ятикілометровій прикордонній зоні.

Артюх зазначив, що кількість обстрілів прикордонних громад суттєво збільшилась, лише за минулі 2 місяці відбулося 1349 обстрілів прикордонних громад, зокрема 28 авіаударів та понад 40 ударів БпЛА. Порівняно з попередніми місяцями кількість обстрілів зросла вдвічі. З початку 2023 року на Сумщині через ворожі обстріли загинули 35 цивільних осіб. За останній місяць загинуло 17 осіб, зокрема одна дитина.

Через ворожі обстріли зазнали руйнувань 29 ЛЕП, 2 вежі мобільного зв’язку, 22 багатоквартирні житлові будинки, 188 приватних житлових домоволодінь, 23 господарчі споруди, 87 одиниць цивільної техніки.

Також у громади, які знаходяться у п’ятикілометровій зоні, проблематично завезти найнеобхідніші харчові продукти, ліки тощо. В умовах постійних обстрілів складно відновити зруйновані об’єкти.

Тож нині проводиться системна підготовча робота з головами прикордонних громад. Зазначається, що у п’ятикілометровій зоні проживає близько 20 тисяч жителів, евакуація стосуватиметься 15 громад в чотирьох районах області.

Я хочу наголосити, що екстреної і примусової евакуації не буде. Евакуація розпочнеться в плановому порядку, після того, як громадяни приймуть рішення. Якщо людина відмовляється від евакуації, пише заяву про відмову. Решта громадян, які погоджуються евакуюватись, будуть переміщені у безпечні місця, – наголосив Артюх.

Раніше у пресслужбі Сумської ОВА повідомили, що за рішенням Ради оборони вирішили евакуювати усіх мешканців п’ятикілометрової зони в прикордонних з Росією громадах.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.