У Сувальському коридорі розпочалися литовсько-польські військові навчання

Джерело: пресслужба Збройних сил Литви

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Військові відпрацьовуватимуть оборонні сценарії у “Сувальському коридорі”.

Зазначається, що у навчаннях візьмуть участь понад 1500 військовослужбовців та 200 одиниць військової техніки.

Цей план у 2022 році підготували командувачі литовської та польської армії, більша його частина засекречена.

Литовсько-польські навчання триватимуть до 26 квітня.

Цей план у 2022 році підготували командувачі литовської та польської армії, більша його частина засекречена.

Зауважимо, 21 січня глави Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа за підсумками зустрічі у Вільнюсі домовилися розширювати співпрацю у військовій сфері.

Глава Польщі Анджей Дуда відвідав Литву, де зустрівся з лідером країни Гітанасом Науседою. Президенти обговорили питання співпраці між країнами, регіональної безпеки та підтримки України. З метою посилення Сувальського коридору домовлено про проведення спільних навчань. За словами Науседи вони можуть розпочатися у квітні.

Одночасно під час військових навчань обидві країни посилять захист на кордоні з РБ, а також Калінінградською областю РФ.

На нещодавній зустрічі Гітанас Науседа та Анджей Дуда наголосили на необхідності посилення співпраці між Литвою та Польщею з огляду на зростаючу загрозу з боку РФ.

Довідка. Сувальський коридор — геополітичний термін, присутній у термінології НАТО, що означає територію навколо Сувалок, Августова та Сейн, яка одночасно з’єднує територію балтійських країн з Польщею та рештою країн НАТО, а також відокремлює територію російської Калінінградської області та Білорусі.

На думку американських військових, цей регіон є одним з потенційно найбільш гарячих точок у Європі. Цю інформацію підтвердив під час конференції CEPA Forum 2015 головний командувач Збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес. Представники США вказують на інфраструктурні та організаційні недоліки, які заважають країнам НАТО досить швидко реагувати у разі загрози на цьому напрямку, і посилаються на розвідувальну інформацію, яка вказує на те, що росіяни та білоруси проявляють інтерес до цієї сфери у разі ескалації потенційного конфлікту з країнами НАТО.

  • Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.
  • Влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.
  • Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.