У світі за останні 30 років кількість хворих на цукровий діабет досягла понад 800 млн

Джерело: The Guardian

У світі кількість випадків цукрового діабету за останні 30 років подвоїлася, досягнувши понад 800 мільйонів хворих. Глобальний аналіз, проведений науковцями NCD-RisC у співпраці зі ВООЗ, вказує на подвоєння рівня поширеності діабету серед дорослих. А саме з 7% до 14% – у період з 1990 по 2022 рік.

Найбільше зростання зафіксовано в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Дослідження охопило дані понад 140 мільйонів осіб із понад 1000 наукових досліджень. Воно стало першим глобальним аналізом поширеності діабету та доступу до його лікування у різних країнах.

Діабет, що виникає через недостатнє вироблення або неефективне використання інсуліну, може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема ураження судин та нервової системи.

Особливе занепокоєння викликає зростаюча нерівність: понад половина хворих на діабет у світі зосереджена у чотирьох країнах – Індії, Китаї, США та Пакистані. Дослідження також зазначає, що в деяких регіонах, таких як тихоокеанські острови, Карибський басейн, Близький Схід та Північна Африка, на діабет хворіє понад 25% дорослого населення.

Водночас у деяких країнах з високим рівнем доходу, таких як Франція, Данія, Іспанія та Швеція, показники захворюваності на діабет залишаються на рівні 2-5% серед жінок та чоловіків.

Науковці наголошують, що старіння населення та зростання поширеності ожиріння є основними факторами ризику для розвитку діабету 2 типу, який можна попередити завдяки здоровому харчуванню та регулярній фізичній активності. Водночас у країнах із низьким та середнім рівнем доходу рівень лікування залишається низьким – понад половина хворих на діабет дорослих не отримували належного лікування у 2022 році.

Генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Адханом Гебреєсус наголосив на необхідності термінових заходів з боку країн, спрямованих на підтримку здорового харчування та фізичної активності, а також забезпечення доступу до раннього виявлення та лікування діабету для контролю його поширення.

Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Американська акторка Шанель Бенкс, відома роллю Сойєр Беннетт в серіалі “Пліткарка”, зникла безвісти.

Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.

Сучасний український та міжнародний скульптор, учасник проєкту “Сади мрій” Альоша (Aljoscha) 29 жовтня 2024 презентував…