У Тайвані заборонили державним установам використовувати DeepSeek

Джерело:Bloomberg

Урядові установи Тайваню та оператори критичної інфраструктури не зможуть використовувати технології китайського стартапу DeepSeek через ризики витоку даних. Про це заявило Міністерство цифрових справ.

DeepSeek у січні представив відкритий ШІ-модуль. Його ефективність викликала міжнародну увагу, оскільки модель розробили з меншими витратами, ніж у конкурентів.

Однак дедалі більше країн та компаній вивчають потенційні кіберзагрози DeepSeek, адже зібрані дані можуть опинитися в розпорядженні уряду Китаю.

Міністерство цифрових технологій Тайваню заявило, що жодна офіційна або конфіденційна інформація не повинна використовуватися для запитів до DeepSeek, враховуючи його китайське походження.

Це продукт, який загрожує національній інформаційній безпеці, — мовиться у заяві відомства.

Додамо, DeepSeek розробив інноваційну модель штучного інтелекту, здатну конкурувати з новітніми AI-системами за значно менші витрати. Це стало важливим проривом для індустрії, водночас викликавши серйозні побоювання щодо конкурентоспроможності американських технологічних компаній.

Аналітики зазначають, що нова розробка DeepSeek може зменшити залежність від дорогих американських мікрочіпів, котрі є ключовими компонентами для навчання та роботи великих мовних моделей. Раніше дослідники повідомляли, що для навчання моделі V3 використовували чипи NVIDIA H800, а на все тренування було витрачено менш як $6 мільйонів. Це викликало занепокоєння стосовно майбутньої прибутковості компаній, що спеціалізуються на виробництві мікросхем та AI-технологій, пише pubity.

Американський фондовий ринок зазнав значних втрат, оскільки інвестори почали активно продавати акції технологічних компаній. Подальший розвиток ситуації залежатиме від реакції американських корпорацій на зростаючу конкуренцію з боку китайських стартапів.

В суботу, 19 квітня, в Грузії вдруге за місяць сталися масштабні відключення електроенергії. 

На Херсонщині готуються до можливих російських атак та провокацій на Великдень, 20 квітня.

Російський музикант та лідер гурту “Машина времени” Андрій Макаревич, який виїхав з РФ та виступає проти війни в Україні, вилаяв чоловіка, що запитував про виступи в Росії.

У Київській області протягом 18 квітня зафіксували  два випадки загибелі людей внаслідок пожеж, спричинених спалюванням сухостою.

Міністерство охорони здоров’я Колумбії оголосило загальнонаціональну надзвичайну ситуацію через “активну циркуляцію” жовтої лихоманки.