У Тбілісі силовики відтіснили протестувальників з-під стін парламенту: відбулися затримання

Джерело: ЕхоКавказу

У Тбілісі шостий день поспіль триває акція протесту проти рішення прем’єра країни Іраклія Кобахідзе заморозити початок переговорів щодо вступу Грузії до Євросоюзу.

Протестувальники зібралися ввечері 3 грудня перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі, там на них вже очікували посилені загони поліції та спецтехніка, зокрема водомети.

Протягом кількох годин акція проходила спокійно — поліція почала витісняти протестувальників незадовго до опівночі.

Згодом правоохоронці почали затримувати учасників акції.

У МВС Грузії знову заявили, що акція вийшла за межі закону.

Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.

Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Зауважимо, 2 грудня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нинішні події у Грузії нагадують те, що відбувалося на Майдані Незалежності у Києві в 2013 році. Він додав, що Москва, мовляв, у ці процеси “жодним чином не втручається”.

Та вже згодом депутат держдуми РФ, голова Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков прокоментував події в Грузії, повідомивши, що Росія готова силою “допомогти” грузинському уряду.

У суботу, 22 лютого, в Харкові запрацювала роздільна система оповіщення про повітряні тривоги. Відтепер сирени вмикатимуть окремо для міста та області.

Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.

Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.

У Києві трамвай збив на смерть людину. Поліція розпочала досудове розслідування.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.