У «тіньовий флот» Росії входить 230 танкерів із США та ЄС

Джерело: tagesschau

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.

Згідно з даними розслідувачів, понад третину “тіньового флоту” Москви придбано після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, коли ціни на старі танкери зросли вдвічі. Лише німецькі судноплавні компанії, зокрема Schulte, Chemikalien Seetransport GmbH і Salamon AG, заробили на цьому близько 200 млн євро.

Разом з тим, автори розслідування зазначають, що такі продажі не порушують закон. Тоді як у Німецькій асоціації судновласників (VDR) назвали ситуацію “тривожною” та наголосили, що прибуток не має здобуватися коштом безпеки або етичних принципів.

Експерти вважають “тіньовий флот” РФ загрозою для екології та морської інфраструктури, зокрема на тлі нещодавніх пошкоджень підводних кабелів у Балтійському морі.

Зауважимо, російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі, мовиться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.

У заяві зазначено, що діяльність цього флоту збільшує ризики, пов’язані зі скинутими в море хімічними речовинами, і сприяє фінансуванню війни Росії проти України. Лідери також наголосили, що ця практика підриває цілісність критичної підводної інфраструктури.

Країни НАТО мають намір вживати заходів для усунення загроз. У документі зазначається, що держави залишають за собою право діяти відповідно до міжнародного права щодо суден, які підозрюються в обході санкцій або створюють небезпеку для інфраструктури, навколишнього середовища та безпеки.

Для протидії таким суднам планується посилення нагляду, включаючи перевірку страхових даних, впровадження інструментів відстеження та розширення санкцій. Лідери закликали до тіснішої співпраці між ЄС та НАТО для розв’язання цієї проблеми.

У заяві наголошується на важливості спільних дій для захисту підводної інфраструктури, яка має критичне значення для регіону. Також йдеться про координацію та активізацію співпраці для забезпечення безпеки всього Альянсу.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.

12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.

У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.