У Варшаві стартує міжнародна конференція з енергетичного відновлення України

Джерело: Міненерго

За ініціативою Міністерства енергетики України, 14-15 листопада у Варшаві відбудеться міжнародна конференція “Енергія для відновлення України”.

Участь у конференції візьмуть представники понад 500 компаній із 30 країн.

Українську делегацію очолив міністр енергетики України Герман Галущенко.

У межах заходу також відбудеться виставка, на якій українські та іноземні енергетичні компанії та провідні міжнародні інституції презентують потенційні напрямки співпраці для відновлення України. Серед учасників – General Electric, Ingrid Capacity AB, Hyundai Engineering & Construction Co. Ltd, ORLEN Synthos Green Energy та багато інших.

Також участь у виставці візьмуть українські компанії. Зокрема державні Оператор ГТС України, НАЕК “Енергоатом”, “Центренерго”, АТ “Укртрансгаз”, АТ “Укргазвидобування”, НЕК “Укренерго”, “Укргідроенерго”. Також долучаться провідні Агентства та інституції – JICA, USAID, Світовий банк.

Учасники конференції обговорять питання, пов’язані з відновленням енергетичної інфраструктури України, енергобезпекою, розвитком “зеленої” енергетики та перетворенням України на енергетичний хаб Європи.

Під час заходу учасники зможуть почути від високопосадовців плани розвитку енергетичного сектору на наступний рік, а бізнес, своєю чергою, окреслить власне бачення процесів і змін, необхідних для залучення інвестицій в енергетику.

За словами міністра енергетики, Україна стане енергетичним хабом Європи.

“Повномасштабна війна з російським агресором не тільки не зупинила нашу європейську інтеграцію, вона її підштовхує. Керуючись цілями “зеленого” переходу, ми будемо відбудовувати і модернізувати український енергетичний сектор, інтегруючи його до європейських ринків. Дякуємо міжнародним партнерам, які підтримують Україну, ваші інвестиції у відновлення і відбудову української енергетики – це внесок у зелене енергетичне майбутнє Європи”, – зазначив очільник Міненерго.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.