У Великій Британії науковці пропонують годувати корів нарцисами, щоб уповільнити глобальне потепління

Джерело: Euronews.

Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.

Зазначається, що корови та інші сільськогосподарські тварини спричиняють приблизно 14% антопогенних викидів в атмосферу. Дослідники сподіваються, що екстракт нарциса покращить травну систему тварин.

“Ми також очікуємо покращення засвоєння білка. Це означатиме, що ми зможемо переглянути дієти тварин і, можливо, зменшити кількість білка, який вони отримують”, – розповіла доктор Елісон Бонд.

Уряд Великої Британії підтримав ініціативу науковців, зазначивши, що в разі успіху експеримент матиме важливі результати – зменшення викидів парникових газів та уповільнення глобального потепління.

“Це досить нереальна ситуація з тим, що ми маємо зараз. Потенціал, який вона містить, щоб змінити світ на багатьох рівнях, неймовірно захоплює і дуже лякає”, – сказав Кевін Стівенс, фермер, який вирощує нарциси.

Зазначимо, що нещодавно група вчених із Великої Британії та Норвегії виявила, що танення арктичних льодовиків призводить до вивільнення стародавнього метану, що може мати негативні наслідки для клімату планети.

У межах дослідження вчені вивчали відступ льодовиків на архіпелазі Шпіцберген. Вони встановили, що метан вивільняється в атмосферу в міру того, як льодовики, що відступають, відкривають грунт, який був покритий льодом протягом тривалого часу.

Як пояснили вчені, у міру відступу льоду на поверхню підіймаються древні підземні води, утворюючи надземні невеликі джерела. За словами дослідників, 122 зі 123 таких джерел містять резервуари древнього метану.

Водночас залишається незрозумілим, скільки метану вивільняється в атмосферу з цих новостворених джерел. При цьому вчені стурбовані тим, що танення льодовиків через зміни клімату відкрило нове джерело небезпечних парникових газів.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбулися дострокові вибори до Бундестагу. Опубліковані перші прогнози виборів у Німеччині на основі екзитполів.