У Великій Британії пенсіонерка взяла кредит, щоб купити будинок для переселенців з України

Фото: BBC

Джерело: BBC

У Великій Британії пенсіонерка Джені Пенн-Барвелл взяла іпотечний кредит на придбання будинку, аби розмістити в ньому переселенців з України.

За словами жінки, це було цілком “очевидне рішення” для неї.

Пенсіонерка з англійського містечка Істлі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну взяла участь у схемі розміщення українських сімей, які вимушено покинули Україну через війну.

Пенн-Барвелл приймала у своєму будинку Оксану та її двох доньок. Сім’я прожила у будинку британської пенсіонерки півтора року. Одначе, потім Джені вирішила взяти іпотечний кредит на купівлю будинку, який тепер здає в оренду Оксані.

“Річ не у тім, що нам було занадто тісно, ми сварилися чи щось таке, абсолютно ні, але я розуміла, що їм потрібен власний дім. Мабуть, це здалося мені очевидним, бо їм більше не було де взяти житло в оренду, і я подумала, що якщо я можу щось зробити, то я маю це зробити – я могла, тож я зробила. Я не дуже багата жінка, зовсім ні, я маю пенсію від NHS (Британська національна служба охорони здоров’я. – ред.), але знаєте, якщо вам нічого не потрібно, чому б не зробити щось корисне “, – розповіла жінка.

Оксана з доньками вже пів року живе в новому будинку. Оксана каже, що після того, як отримала ключі, вона відчула, що може нарешті перестати тікати.

Фото: BBC

“Це чудово, у мене було відчуття, що я бігла, бігла, бігла і нарешті зупинилася. Я просто розслабляюся і дозволяю донькам робити, що хочуть, і здійснювати свої мрії. Я намагаюся працювати якомога більше, намагаюся брати більше годин і намагаюся бути корисною “, – поділилася своїми враженнями від проживання у новому будинку Оксана.

В Україні Оксана жила на півночі Київщини та виїхала у 2022 році, щоб врятувати своїх дітей віз збройної агресії РФ. Їхній батько залишився в Україні і вступив до лав ЗСУ.

Доньки Оксани зараз вчаться у місцевій школі й готуються до іспитів. Яра та Олена кажуть, що Пенн-Барвелл стала частиною їхньої родини, і тепер вони з ніжністю називають її “бабусею”.

“Вона однозначно член нашої сім’ї. Зараз я бачуся з нею не так часто, як хотілося б, я сумую за нею, вона дійсно може зробити мій день кращим, –  зазначила Оксана.

А також додала, що відчуває, що її серце лишилося в Україні, одначе вона щаслива у тому домі, де щасливі її діти.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.