У Великій Британії пенсіонерка взяла кредит, щоб купити будинок для переселенців з України
Джерело: BBC
У Великій Британії пенсіонерка Джені Пенн-Барвелл взяла іпотечний кредит на придбання будинку, аби розмістити в ньому переселенців з України.
За словами жінки, це було цілком “очевидне рішення” для неї.
Пенсіонерка з англійського містечка Істлі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну взяла участь у схемі розміщення українських сімей, які вимушено покинули Україну через війну.
Пенн-Барвелл приймала у своєму будинку Оксану та її двох доньок. Сім’я прожила у будинку британської пенсіонерки півтора року. Одначе, потім Джені вирішила взяти іпотечний кредит на купівлю будинку, який тепер здає в оренду Оксані.
“Річ не у тім, що нам було занадто тісно, ми сварилися чи щось таке, абсолютно ні, але я розуміла, що їм потрібен власний дім. Мабуть, це здалося мені очевидним, бо їм більше не було де взяти житло в оренду, і я подумала, що якщо я можу щось зробити, то я маю це зробити – я могла, тож я зробила. Я не дуже багата жінка, зовсім ні, я маю пенсію від NHS (Британська національна служба охорони здоров’я. – ред.), але знаєте, якщо вам нічого не потрібно, чому б не зробити щось корисне “, – розповіла жінка.
Оксана з доньками вже пів року живе в новому будинку. Оксана каже, що після того, як отримала ключі, вона відчула, що може нарешті перестати тікати.
“Це чудово, у мене було відчуття, що я бігла, бігла, бігла і нарешті зупинилася. Я просто розслабляюся і дозволяю донькам робити, що хочуть, і здійснювати свої мрії. Я намагаюся працювати якомога більше, намагаюся брати більше годин і намагаюся бути корисною “, – поділилася своїми враженнями від проживання у новому будинку Оксана.
В Україні Оксана жила на півночі Київщини та виїхала у 2022 році, щоб врятувати своїх дітей віз збройної агресії РФ. Їхній батько залишився в Україні і вступив до лав ЗСУ.
Доньки Оксани зараз вчаться у місцевій школі й готуються до іспитів. Яра та Олена кажуть, що Пенн-Барвелл стала частиною їхньої родини, і тепер вони з ніжністю називають її “бабусею”.
“Вона однозначно член нашої сім’ї. Зараз я бачуся з нею не так часто, як хотілося б, я сумую за нею, вона дійсно може зробити мій день кращим, – зазначила Оксана.
А також додала, що відчуває, що її серце лишилося в Україні, одначе вона щаслива у тому домі, де щасливі її діти.
- У Німеччині чиновника, який домагався дітей українських біженців, погрожуючи їм та їх родинам депортацією, засудили до 8 років ув’язнення.
- У німецькому місті Гоккенгайм на дамбі річки Рейн, виявили тіло вбитої 27-річної українки, яка виїхала ФРН через війну. Матір та дитина вбитої зникли безвісти, їх розшукують.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.