У Великій Британії провели першу в історії трансплантацію матки — новий крок у лікуванні безпліддя

Джерело: Sky news

Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором. 

Зараз, через шість місяців, у реципієнтки почалися місячні і вона готується до імплантації власних ембріонів, уже створених за допомогою ЕКЗ з її власних яйцеклітин.

Професор Річард Сміт, один із двох хірургів, сказав, що операція була “величезним успіхом”.

“Ми всі були в сльозах — це було дуже, дуже емоційно. Я вважаю, що це був, мабуть, найбільш напружений тиждень у нашій хірургічній кар’єрі, але й неймовірно позитивний”, — сказав він.

Операцію провела на початку лютого в оксфордській лікарні Черчилль команда із понад 30 співробітників, вона тривала понад вісім годин.

Фото: Sky news

Перед тим, як матку витягли, хірурги вже почали оперувати молодшу сестру, а ще через дев’ять годин і 20 хвилин трансплантацію було завершено.

“Я дуже радий, що у нас є донорка, яка повністю повернулася до нормального життя після великої операції, і реципієнтка… дуже добре почувається на своїй імуносупресивній терапії та з нетерпінням чекає на народження дитини”, — сказав професор Сміт.

Голова Британського товариства народжуваності доктор Радж Матур назвав це “видатним досягненням”.

“Я вважаю, що це початок нової епохи, нової ери в лікуванні таких пацієнтів. Ви повинні пам’ятати, що деякі з цих пацієнток перебувають у найскладнішій ситуації з фертильністю, яку ви можете собі уявити: вони або народжуються без матки, або вони втратили матку через рак чи інші проблеми, наприклад під час пологів. Досі у нас не було іншого способу допомогти їм, окрім сурогатного материнства”, — сказав він.

Інші країни, включаючи Швецію та США, вже здійснили трансплантацію матки, що зрештою призвело до успішних пологів.

Другу трансплантацію матки у Великій Британії іншій жінці заплановано на цю осінь, на стадії підготовки перебувають інші пацієнтки.

Внаслідок російського обстрілу 31 січня в історичному центрі Одеси були пошкоджені 19 будівель у зоні ЮНЕСКО.

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули чотири людини.

Внаслідок удару російської армії по житловому будинку в Полтаві загинули дев’ятеро людей, зокрема дитина.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило рекламу російського видання Meduza, у якій використали зображення українців, постраждалих від російської агресії.

Сьогодні, 1 лютого, о 16:54 російська авіація завдала удару на інтернат у місті Суджа Курської області, використавши керовану авіаційну бомбу (КАБ). Удар був навмисним.