У Великій Британії виявили сцену, на якій міг виступати Шекспір

Джерело: ВВС

Працівники театру із Норфолка стверджують, що їм вдалося виявити єдину відому вцілілу сцену, на якій міг виступати Вільям Шекспір.

Як зауважили у виданні, театр Гілдхолл у Кінгс-Ліні вважається найстарішим у Великій Британії, який ще діє, та був заснований у 1445 році.

Зокрема під час недавнього ремонту глядацької зали було знайдено мостини, які датуються XV століттям. У театрі посилаються на документи, у яких вказано, що Шекспір виступав тут 1592 чи 1593 року.

На той час акторські трупи залишили Лондон, охоплений чумою. Група графа Пембрука, до якої, як вважають, входив і Шекспір, відвідала Кінгс-Лінн.

Половиці виявили минулого місяця, вони були закриті протягом 75 років після того, як у театрі поклали нову підлогу. На глибині кількох сантиметрів під нею знаходилися мостини, якими, ймовірно, ходив Шекспір. Їхня ширина дорівнює 30 сантиметрів, а товщина – 15.

За словами співрозмовників служби, Джонатан Кларк, експерт з історичних будівель, використав комбінацію датування по кільцях дерев та дослідження того, як було зібрано будівлю (“справді незвичайно, оскільки дошки скріплювалися разом, а потім були прикріплені до масивних бруківок”). Він встановив, що Гілдхол був побудований між 1417 і 1430 роками.

“Ми знаємо, що ці половиці були тут у 1592 році, і можемо припустити, що у 1592 році Шекспір виступав у Кінгс-Лінні, так що, найімовірніше, це підлога, якою йшов Шекспір”, – розповів він, додавши, що тоді в цьому місці була сцена, на якій і ставили вистави.

Кларк вважає знахідку грандіозною, оскільки це найбільший фрагмент підлоги XV століття, виявлений у Великій Британії. Навіть більше, це єдиний зразок сцени, на якій виступав Шекспір.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.