Археологи виявили у Помпеях кімнати, де жили раби

Джерело: ANSA

Італійським археологам вдалося знайти елементи життя рабів, яких утримували давньоримські багатії у своїх розкішних будинках у Помпеях.

Як розповіли у виданні, у римській віллі Чивіта-Джуліана, приблизно за 600 метрів від стін стародавніх Помпеїв, знайдено “меблі” в кімнаті, призначеній для рабів.

Фото: ANSA

Виявилося, що знахідкам майже 2 000 років і виготовлені вони, за даними італійського Мінкульту, з використанням техніки зліпків, яка застосовувалася лише в Помпеях та поблизу них.

Меблі й текстиль, а разом і тіла багатьох жертв виверження 79 року нашої ери були накриті пірокластичною хмарою, яка потім перетворилася на тверду землю. Своєю чергою, розкладена органічна речовина залишила порожнину в землі.

Відтак, відбиток, заповнений гіпсом, розкрив свій первинний вигляд.

Міністр культури Дженнаро Санджуліано залишився задоволений новою знахідкою.

“Те, що було реконструйовано, вказує на необхідність продовження наукових досліджень у місці, яке було відвойоване від пограбування та незаконної торгівлі археологічними цінностями”, – наголосив він.

ДОВІДКОВО. Італійське місто Помпеї було повністю поховане під шаром лави та попелу під час виверження Везувію в 79 році н.е.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.