У Великій Британії засудили екссуддю ООН за примус жінки до рабства

Джерело: The Guardian
У Великій Британії колишню суддю ООН Лідію Мугамбе засудили до шести років і чотирьох місяців позбавлення волі за примус жінки з Уганди до роботи покоївкою.
Як з’ясували правоохоронні органи, у 2022 році Лідія Мугамбе обманом змусила молоду угандійку переїхати до Великої Британії. Там екссуддя силувала жінку безкоштовно працювати в неї покоївкою та доглядати за дітьми. На той час Мугамбе навчалася на докторантурі в Оксфордському університеті.
За даними прокурорів, екссуддя експлуатувала жінку, оскільки та була не обізнана про трудові права.
Також суд визнав винним Мугамбе у змові з тогочасним заступником верховного комісара Уганди в Лондоні з метою ввезення постраждалої до Британії з порушенням закону.
Під час засідання суддя Оксфордського коронного суду Фокстон назвав справу “дуже сумною”, зважаючи на професійні досягнення Лідії Мугамбе, яка зокрема займалася захистом прав людини.
За словами судді, Мугамбе “не виявила жодного каяття” за вчинене та намагалася “звинуватити” потерпілу в тому, що трапилося.
Зараз постраждалій надали притулок у Великій Британії через обґрунтовані побоювання переслідування в Уганді.
Загалом Лідію Мугамбе засудили за чотирма пунктами звинувачення, зокрема змовою з метою залякування свідка. Колишній судді присудили позбавлення волі строком на шість років та чотири місяці. Крім того, жінці заборонили прямо чи опосередковано спілкуватися із постраждалою.
Лідія Мугамбе стала суддею ООН у травні 2023 року, але пізніше пішла у відставку з посади.
- У Британії звільнили та засудили до 12 місяців позбавлення волі працівницю в’язниці, яка залицялася до в’язня і надіслала йому 4000 повідомлень.
5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.
5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).
Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).
Він приїхав зі Швеції, захищає Україну з початку російського широкомасштабного вторгнення та має намір робити це до перемоги або доки живий. Його не зламали ані три бойові поранення, ані безліч контузій.
Комбінація двох біомаркерів — аполіпопротеїну B (apoB) та ліпопротеїну (а) — може значно точніше за традиційний рівень холестерину передбачити ризик серцево-судинних захворювань. До такого висновку дійшли дослідники з Технологічного університету Чалмерса у Швеції та Гарвардського університету у США, провівши найбільше дослідження такого роду. Їхні результати опубліковані на порталі EurekAlert.