У Великій Британії жінка з трансплантованою маткою народила дитину

Джерело: The Guardian
У Великій Британії 36-річна Грейс Девідсон стала першою жінкою, яка народила дитину після трансплантації матки.
Хірурги назвали це “дивовижним” проривом у медицині.
36-річна Грейс Девідсон, якій у підлітковому віці діагностували рідкісне захворювання, що означало відсутність матки, сказала, що вони з чоловіком, 37-річним Ангусом, отримали “найбільший подарунок, про який ми могли коли-небудь просити”.
Вони назвали свою доньку Емі Ізабель – на честь сестри Грейс, Емі Перді, яка пожертвувала власну матку під час восьмигодинної операції у 2023 році, та Ізабель Кірога, хірурга, яка допомогла вдосконалити техніку трансплантації.
Девідсон розповіла, що була шокована, коли вперше взяла на руки свою доньку, яка з’явилася на світ шляхом планового кесаревого розтину 27 лютого. Вона сказала: “Важко було повірити, що вона справжня. Я знала, що вона наша, але в це просто важко повірити”.
Перед тим, як отримати донорську матку, Девідсон та її чоловік пройшли курс лікування безпліддя, щоб створити кілька ембріонів, які потім були заморожені для подальшого екстракорпорального запліднення.
У лютому 2023 року жінці провели операцію з трансплантації матки від 42-річної Перді, матері двох дівчаток віком 10 та 6 років. Через кілька місяців один зі збережених ембріонів було імплантовано Грейс за допомогою ЕКЗ.
“Я відчуваю велику радість, насправді неймовірну – через 25 років після початку цього дослідження у нас нарешті з’явилася дитина, маленька Емі Ізабель. Дивовижно, справді дивовижно”, – сказав Річард Сміт, консультант-гінеколог-хірург з Імперського коледжу охорони здоров’я Національної служби охорони здоров’я.
Загалом у світі було проведено понад 100 трансплантацій матки, в результаті яких, як вважають, народилося щонайменше 50 дітей.
- У Перу народилося перше немовля, зачате за допомогою інноваційної технології фертильності, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання ембріона поза тілом.
- 29 січня з перинатального центру Львова виписали першу в Україні двійню, народжену з допомогою державної програми ЕКО.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.