У Великій Британії жінка з трансплантованою маткою народила дитину

Джерело: The Guardian
У Великій Британії 36-річна Грейс Девідсон стала першою жінкою, яка народила дитину після трансплантації матки.
Хірурги назвали це “дивовижним” проривом у медицині.
36-річна Грейс Девідсон, якій у підлітковому віці діагностували рідкісне захворювання, що означало відсутність матки, сказала, що вони з чоловіком, 37-річним Ангусом, отримали “найбільший подарунок, про який ми могли коли-небудь просити”.
Вони назвали свою доньку Емі Ізабель – на честь сестри Грейс, Емі Перді, яка пожертвувала власну матку під час восьмигодинної операції у 2023 році, та Ізабель Кірога, хірурга, яка допомогла вдосконалити техніку трансплантації.
Девідсон розповіла, що була шокована, коли вперше взяла на руки свою доньку, яка з’явилася на світ шляхом планового кесаревого розтину 27 лютого. Вона сказала: “Важко було повірити, що вона справжня. Я знала, що вона наша, але в це просто важко повірити”.
Перед тим, як отримати донорську матку, Девідсон та її чоловік пройшли курс лікування безпліддя, щоб створити кілька ембріонів, які потім були заморожені для подальшого екстракорпорального запліднення.
У лютому 2023 року жінці провели операцію з трансплантації матки від 42-річної Перді, матері двох дівчаток віком 10 та 6 років. Через кілька місяців один зі збережених ембріонів було імплантовано Грейс за допомогою ЕКЗ.
“Я відчуваю велику радість, насправді неймовірну – через 25 років після початку цього дослідження у нас нарешті з’явилася дитина, маленька Емі Ізабель. Дивовижно, справді дивовижно”, – сказав Річард Сміт, консультант-гінеколог-хірург з Імперського коледжу охорони здоров’я Національної служби охорони здоров’я.
Загалом у світі було проведено понад 100 трансплантацій матки, в результаті яких, як вважають, народилося щонайменше 50 дітей.
- У Перу народилося перше немовля, зачате за допомогою інноваційної технології фертильності, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання ембріона поза тілом.
- 29 січня з перинатального центру Львова виписали першу в Україні двійню, народжену з допомогою державної програми ЕКО.
Відсутність компромісу щодо припинення російсько-української війни з боку президента РФ Володимира Путіна призвела до того, що тепер США розглядають його як перешкоду для миру.
Служба безпеки України затримала агента ФСБ, який шпигував на користь ворога на найгарячішому напрямку фронту – Покровському.
Європейський Союз планує застосувати значно вищі тарифи на український імпорт протягом декількох тижнів.
Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.
Уночі 14 травня (з вечора 13 травня) російські окупаційні війська випустили по Україні 145 безпілотників та одну балістичну ракету.