У Венесуелі видали судовий ордер на арешт лідера опозиції
Джерело: Reuters
Генеральна прокуратура Венесуели оголосила про видачу судового ордера на арешт лідера опозиції Едмундо Гонсалеса, якого звинувачують у змові та інших злочинах на тлі суперечок щодо результатів виборів у липні, де він змагався з президентом Ніколасом Мадуро.
Генеральний прокурор Тарек Сааб надав Reuters фотографію ордера через Телеограм, що вказує на серйозну ескалацію репресій уряду Мадуро проти опозиції після спірних виборів. За офіційними даними, Мадуро переміг, набравши трохи більш ніж половину голосів, однак опозиція стверджує, що саме Гонсалес здобув переконливу перемогу.

Фото: Reuters
Рішення про видачу ордера на арешт ухвалили після численних заяв урядовців про необхідність ув’язнення Гонсалеса та інших опозиційних лідерів. Мадуро, виступаючи на державному телебаченні, висловив обурення тим, що Гонсалес не визнає законів країни.
Опозиція та деякі міжнародні організації, включаючи групу експертів ООН, висловили сумніви щодо прозорості виборів, вимагаючи публікації повних результатів. Водночас Гонсалес відмовився коментувати ситуацію, очікуючи офіційного повідомлення про ордер.
Опозиційна лідерка Марія Коріна Мачадо засудила урядові дії, заявивши, що це лише підвищить підтримку Гонсалеса серед венесуельців та міжнародної спільноти.
Видача ордера супроводжується продовженням репресій проти опозиції, включаючи арешти та кримінальні розслідування. Протести після виборів призвели до численних жертв і затримань.
Крім того, США підготували санкції проти близько 60 венесуельських урядовців і членів їхніх сімей, у відповідь на дії уряду після виборів.
- Офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
- Державна нафтова компанія Венесуели PDVSA має намір збільшити використання криптовалют в операціях з експорту нафти та палива. За словами трьох осіб, знайомих з планами компанії, це рішення спричинене відновленням Сполученими Штатами санкцій проти Венесуели.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.