У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про мобілізацію депутатів
Джерело: сайт парламенту
У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону щодо мобілізації народних депутатів. Документ перебуває на розгляді профільного комітету.
Його зареєстрував нардеп Олександр Дубінський, який нині під слідством через незаконний виїзд за кордон. У пояснювальній записці він вказав, що звільнення депутатів від мобілізації створює “несправедливе ставлення для виконання конституційних обов’язків всіма громадянами України”.
У законодавчій ініціативі запропоновано виключити із закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” згадку про народних депутатів у частині відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Також Дубінський запропонував прибрати із закону “Про статус народного депутата України” статтю 29 – “народний депутат на строк виконання своїх повноважень звільняється від призову на військову або альтернативну (невійськову) службу, а також від призову на навчальні (або перевірні) та спеціальні збори”.
Він вважає, що ця норма “значно знизить напругу в українському суспільстві щодо численних випадків примусової мобілізації з порушенням прав громадян в окремих регіонах”.
Зауважимо, що нині Дубінський перебуває під домашнім арештом.
- В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись. За словами Данілова, загалом процес мобілізації не зміниться, однак додатковий призов можливий.
19 листопада у Кишиневі, столиці Молдови, знайшли безпілотник. Його виявив місцевий житель після попередніх випадків із БпЛА на території держави.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.
Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.