У війні проти України загинули чи зазнали поранень близько мільйона російських військових

Джерело: The New York Times

За даними Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні (CSIS), у повномасштабній російсько-українській війні загинули чи зазнали поранень близько 1,4 млн осіб. З цієї кількості близько мільйона солдатів втратила Росія, а втрати України оцінюють у 400 000.

У Центрі наголосили, що реальні дані щодо втрат оцінити важко: Росія постійно занижує кількість загиблих та поранених, а Україна офіційно не розголошує такі цифри. Відтак дані у 1,4 млн втрат взяті з оцінок американського та британського урядів, а також інших джерел.

Дослідження свідчить, що Росія досить повільно просувається вперед, зокрема на деяких ділянках швидкість складає 50 метрів за день. За оцінками CSIS, з січня 2024 року війська РФ взяли під контроль менш як 1% території України. Загалом же від 2014 року РФ окупувала близько 20% українських земель.

“Військова кампанія Росії в Україні відбувається у темпі, який веде до однієї з найповільніших наступальних кампаній у сучасній війні. Вони зазнали понад мільйон втрат, вони захопили крихітну частину території, і вони втратили величезну кількість техніки”, – зауважив один з авторів дослідження Сет Джонс.

За оцінками Центру, з 24 лютого 2022 року у війні загинуло близько 250 000 росіян.

“Жодна радянська чи російська війна з часів Другої світової війни навіть близько не зрівняється з Україною за рівнем смертності”, – мовиться у дослідженні.

Щодо летальних втрат України, то в дослідженні вказані цифри від 60 000 до 100 000.

На фронті кількість військових РФ значно вища за кількість українських захисників. У Росії більша кількість населення, яким вона постійно поповнює втрати. Україна ж втрачає більшу частину своєї меншої армії.

За оцінками аналітиків, близько 250 000 солдатів ЗСУ протистоять понад 400 000 російських окупантів на полі бою.

Попри значні втрати, РФ зберегла чисельність своїх військ, зокрема через часткову мобілізацію та вербування засуджених. Окрім цього, ще близько 10 000 військових для допомоги Росії надіслала Північна Корея.

Зважаючи на високі втрати та повільне просування РФ, для російського президента Володимира Путіна ця війна може затягнутись ще на довгі виснажливі роки, особливо, якщо Україна продовжить отримувати підтримку від США та Європи.

Здатність України протистояти Росії вже стільки років та здійснювати операції в тилу ворога – зокрема знищення значної кількості стратегічної авіації – підірвали імідж РФ як військової держави, кажуть офіційні особи у США та Європі, а також військові аналітики.

“Російські військові зазнають труднощів у проведенні масштабних наземних операцій, подоланні підготовленої української оборони чи прориві українських ліній для досягнення значних в оперативному значенні успіхів”, – вказано у дослідженні.

За словами Джонса, Росія зможе здобути перемогу у війні у найближчому майбутньому лише за умови, що Штати припинять допомагати Україні.

“Росіяни збережуть довгостроковий баланс сил, якщо президент Трамп піде (припинить допомогу Україні). Якщо США не підуть, у Путіна будуть значні проблеми”.

  • Управління стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних сил України (СтратКом) назвало п’ять досягнень України на фронті, які Сили оборони здійснили вперше у світовій історії.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Єгипту Абделем Фаттахом Ас-Сісі. Сторони погодились активізувати співпрацю, зокрема через підготовку угоди про преференційну торгівлю та проведення засідання Спільної міжурядової комісії.