У волоссі та крові: дослідники виявили хімікати з обгорток продуктів у тілі людини

Джерело: The Washington Post

За словами науковців, 25% хімічних речовин, які входять до складу пакування харчових продуктів, потрапляють в організм людини.

Вчені виявили понад 3500 хімікатів з обгорток і контейнерів у зразках біоматеріалів, зокрема крові, волоссі, сечі та грудному молоці.

Під час роботи експерти порівняли хімічні речовини з обгорток продуктів із даними п’яти програм біомоніторингу.

Як зазначається, ці хімічні речовини включали метали та леткі органічні сполуки, що входять до складу фарби, клею, розчинників тощо. Крім того, вчені знайшли у зразках організмів людей пер- та поліфторалкільні речовини та фталати, які порушують роботу ендокринної системи та здатні викликати рак.

“Існують відомі небезпечні хімічні речовини, пов’язані з несприятливими наслідками для здоров’я людини. І ці хімікати вимиваються з упаковки”, – сказала Джейн Манке, головна наукова співробітниця Форуму харчової упаковки та одна з авторів статті.

За її словами, кількість хімікатів, яка потрапляє в організм людини, залежить від типу упаковки та виду їжі.

Зокрема, швидке вимивання хімічних речовин можуть спричинити високі температури. Тому вчені рекомендують уникати розігрівання в мікрохвильовців продуктів в одноразових контейнерах.

Також більший ризик вбирання хімікатів має їжа з високим вмістом жиру або кислотністю. На цей процес впливає і розмір упаковки: чим тіснішим є контейнер, тим більше він контактує з продуктами харчування всередині.

На думку фахівців, більшість хімікатів, які потрапляють в їжу, походять із пластику. Однак частина з них може надходити в організм із переробленого паперу та картону.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.