У волоссі та крові: дослідники виявили хімікати з обгорток продуктів у тілі людини

Джерело: The Washington Post

За словами науковців, 25% хімічних речовин, які входять до складу пакування харчових продуктів, потрапляють в організм людини.

Вчені виявили понад 3500 хімікатів з обгорток і контейнерів у зразках біоматеріалів, зокрема крові, волоссі, сечі та грудному молоці.

Під час роботи експерти порівняли хімічні речовини з обгорток продуктів із даними п’яти програм біомоніторингу.

Як зазначається, ці хімічні речовини включали метали та леткі органічні сполуки, що входять до складу фарби, клею, розчинників тощо. Крім того, вчені знайшли у зразках організмів людей пер- та поліфторалкільні речовини та фталати, які порушують роботу ендокринної системи та здатні викликати рак.

“Існують відомі небезпечні хімічні речовини, пов’язані з несприятливими наслідками для здоров’я людини. І ці хімікати вимиваються з упаковки”, – сказала Джейн Манке, головна наукова співробітниця Форуму харчової упаковки та одна з авторів статті.

За її словами, кількість хімікатів, яка потрапляє в організм людини, залежить від типу упаковки та виду їжі.

Зокрема, швидке вимивання хімічних речовин можуть спричинити високі температури. Тому вчені рекомендують уникати розігрівання в мікрохвильовців продуктів в одноразових контейнерах.

Також більший ризик вбирання хімікатів має їжа з високим вмістом жиру або кислотністю. На цей процес впливає і розмір упаковки: чим тіснішим є контейнер, тим більше він контактує з продуктами харчування всередині.

На думку фахівців, більшість хімікатів, які потрапляють в їжу, походять із пластику. Однак частина з них може надходити в організм із переробленого паперу та картону.

У четвер, 19 вересня, російський суд ув’язнив студента на майже два місяці за позитивні заяви про український воєнізований підрозділ.

Учасники художнього проєкту “МУР” повідомили, що перед їхньою виставою в Ужгороді, яка відбулась 18 вересня, працівники ТЦК мобілізували технічний склад команди.

Фільм “Росіяни на війні” режисерки Анастасії Трофімової, яка раніше працювала на телеканалі Russia Today, планують 4 рази показати на кінофестивалі в Цюриху.

Група колишніх радників та агентів експрезидента США Дональда Трампа допомогла створити проросійський вебсайт Intelligencer, який зазвичай розповсюджує дезінформацію. На сайті, зокрема, публікують фейки про війну в Україні, вибори та вакцини.

Хакери з Dark Angels, які стоять за кібератакою на американську компанію, що займається розповсюдженням фармацевтичних препаратів Cencora Inc., отримали виплату розміром у 75 мільйонів доларів США, що стало найбільшою виплаченою сумою за вимагання у кіберпросторі.