У В’єтнамі назвали США «стратегічним партнером»

Джерело: Vietnam Plus

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Критенбрінк прибув до В’єтнаму з робочим візитом 21 червня, через добу після візиту глави РФ Володимира Путіна. Зустріч помічника держсекретаря та глави МЗС В’єтнаму відбулася того ж дня.

Міністр підтвердив, що В’єтнам завжди вважає Сполучені Штати стратегічно важливим партнером і готовий співпрацювати для сприяння Всебічному стратегічному партнерству для “ефективного, стабільного та істотного розвитку на основі всебічного стратегічного партнерства незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та політичних інститутів інших, відповідно до інтересів двох народів, і сприяє миру, стабільності, співпраці та розвитку в регіоні”.

Він підтвердив, що В’єтнам підтримує Сполучені Штати у зміцненні співпраці з регіоном для сприяння миру, стабільності, співпраці та розвитку в регіоні та світі.

Своєю чергою Деніел Крітенбрінк підтвердив відданість США підтримці “сильного, незалежного, самостійного та процвітаючого В’єтнаму”.

Зауважимо, у спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Раніше Білий дім висловив розчарування тим, що В’єтнам проводить політику нейтралітету, одночасно співпрацюючи як з Вашингтоном, так і з Москвою, і відмовляється приймати чиюсь сторону.

  • Міністерство закордонних справ В’єтнаму відклало заплановану на наступний тиждень зустріч із високопосадовцем ЄС, яка мала стосуватися санкцій проти Росії. Цей крок збігся з можливим візитом російського президента Володимира Путіна до Ханоя.
  • Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.
  • Президент Китаю Сі Цзіньпін відвідав В’єтнам 12-13 грудня та зустрівся з високопосадовцями держави та обговорити покращення відносин між двома країнами.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.

Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яка зараз тимчасово окупована росіянами.

Гучний злочин стався в Дагестані. Учасника так званої “СВО” вбили місцеві за те, що він “служить росіянам”. Про це замовчують місцеві та федеральні ЗМІ.