У World Press Photo перепросили за об’єднання фото української дівчинки та солдата РФ
Джерело: відповідь організаторів на запит Детектор медіа
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Детектор медіа
Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі. Ці історії, тим часом, вказують лише на два аспекти поточної війни Росії проти України, — пояснила голова міжнародного журі Люсі Контичелло.
Тоді як стосовно премії, яку отримав фотограф російської пропагандистської агенції ТАСС Михайло Терещенко, організатори конкурсу повідомили, що не скасовуватимуть нагороду, однак, надалі планують вдосконалювати правила та процедури роботи з заявками від фотографів, які працюють на державні установи.
Окрім того, вони мають намір консультуватися з фотографами з таких країн, як Грузія та Україна, а також з фахівцями з країн з репресивними режимами, що часто постають перед труднощами у своїй професійній діяльності.
27 березня стало відомо, що російський фотокореспондент Терещенко став одним із переможців щорічного конкурсу World Press Photo. У своєму інтерв’ю для ТАСС він визнав, що також працював в Україні, зокрема під час російської окупації Маріуполя весною 2022 року, яку сам він назвав “звільненням”.
У World Press Photo наголосили, що не погоджується з заявою про “звільнення Маріуполя”, і нагадали:
- Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
- Російські бомбардування зруйнували Маріуполь, зокрема цивільні об’єкти, такі як пологовий будинок і театр, де ховалися люди.
- Маріуполь залишається під російською окупацією.
- Місто важливе для російського уряду як частина сухопутного мосту між самопроголошеною Донецькою Народною Республікою (ДНР) і Кримом, який Росія незаконно анексувала у 2014 році.
У пресслужбі додали, що хоча російський уряд і ТАСС заперечують деякі з цих заяв, організатори вважають їх очевидними фактами.
Зауважимо, раніше організатори World Press Photo 2024 вирішили не виключати російську фотографку Марію Гельман зі складу журі.
Довідка. Журі конкурсу, яке цього року очолював ірландсько-канадський фотограф, автор The New York Times Фінбарр О’Райлі, назвало два знімки – “Підземний польовий шпиталь” Нанни Гайтманн і “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра – “візуальною парою”. Це викликало різку критику з боку міністерства закордонних справ України та медійників.
- Українська фотокореспондентка Юлія Кочетова – серед переможців престижного фотоконкурсу World Press Photo у 2024 році з її проєктом “War Is Personal” (“Війна – це особисте”).
- Українська Асоціація професійних фотографів (УАПФ) виступила проти участі представниці Росії Марії Гельман у складі журі конкурсу World Press Photo 2024 та вимагала виключити її зі складу журі.
- Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.
Офіційні представники США, України та Європи провели “змістовні” зустрічі з метою відновити мирні переговори після скасування поїздки держсекретаря США Марко Рубіо. Його відсутність викликала сумніви щодо прогресу у переговорах.
Оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” повідомило, що російські війська намагаються до 9 травня вийти на адміністративний кордон Дніпропетровської та Донецької областей на Покровському напрямку, де нині тривають важкі бої.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.