У World Press Photo перепросили за об’єднання фото української дівчинки та солдата РФ

Джерело: відповідь організаторів на запит Детектор медіа

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Детектор медіа

Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі. Ці історії, тим часом, вказують лише на два аспекти поточної війни Росії проти України, — пояснила голова міжнародного журі Люсі Контичелло.

Тоді як стосовно премії, яку отримав фотограф російської пропагандистської агенції ТАСС Михайло Терещенко, організатори конкурсу повідомили, що не скасовуватимуть нагороду, однак, надалі планують вдосконалювати правила та процедури роботи з заявками від фотографів, які працюють на державні установи.

Окрім того, вони мають намір консультуватися з фотографами з таких країн, як Грузія та Україна, а також з фахівцями з країн з репресивними режимами, що часто постають перед труднощами у своїй професійній діяльності.

27 березня стало відомо, що російський фотокореспондент Терещенко став одним із переможців щорічного конкурсу World Press Photo. У своєму інтерв’ю для ТАСС він визнав, що також працював в Україні, зокрема під час російської окупації Маріуполя весною 2022 року, яку сам він назвав “звільненням”.

У World Press Photo наголосили, що не погоджується з заявою про “звільнення Маріуполя”, і нагадали:

  • Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
  • Російські бомбардування зруйнували Маріуполь, зокрема цивільні об’єкти, такі як пологовий будинок і театр, де ховалися люди.
  • Маріуполь залишається під російською окупацією.
  • Місто важливе для російського уряду як частина сухопутного мосту між самопроголошеною Донецькою Народною Республікою (ДНР) і Кримом, який Росія незаконно анексувала у 2014 році.

У пресслужбі додали, що хоча російський уряд і ТАСС заперечують деякі з цих заяв, організатори вважають їх очевидними фактами.

Зауважимо, раніше організатори World Press Photo 2024 вирішили не виключати російську фотографку Марію Гельман зі складу журі.

Довідка. Журі конкурсу, яке цього року очолював ірландсько-канадський фотограф, автор The New York Times Фінбарр О’Райлі, назвало два знімки – “Підземний польовий шпиталь” Нанни Гайтманн і “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра – “візуальною парою”. Це викликало різку критику з боку міністерства закордонних справ України та медійників.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.