Українські фотографи вимагають виключити росіянку з журі World Press Photo 2024
Джерело: пресслужба УАПФ
Українська Асоціація професійних фотографів (УАПФ) виступила проти участі представниці Росії Марії Гельман у складі журі конкурсу World Press Photo 2024 та вимагає виключити її зі складу журі.
Зазначається, що Гельман є серед п’яти членів європейської команди суддів, які оцінюватимуть, зокрема, й українських фотографів.
До складу журі також входять: старший фоторедактор Stern Андреас Трампе з Німеччини, фотодиректор Neue Zürcher Zeitung Жиль Штайнман зі Швейцарії та кураторка Маріама Атта з Великої Британії. Очолює європейську команду журі фотожурналістка Анастасія Тейлор-Лінд з Великої Британії та Швеції.
УАПФ звернулась до керівництва конкурсу із “наполегливою вимогою” змінити склад журі та виключити з його числа представницю Росії.
“УАПФ вважає участь Гельман нелогічною та такою, що може вплинути на об’єктивність у прийнятті рішень під час оцінювання робіт учасників. Крім того, з 2014 року триває неспровокована, загарбницька, жорстока та несправедлива війна Росії проти України, і ми вважаємо, що участь представниці Російської Федерації Марії Гельман викликає масу етичних питань”, – йдеться в заяві.
На сайті премії вказано, що Марія Гельман — російська квір-фотографка, візуальна оповідачка і продюсерка. Вона часто досліджує теми ідентичності, травми, вразливості, фокусується на житті та ідеології альтернативних спільнот і різних соціальних груп, які зазнають дискримінації. Гельман отримала кілька міжнародних нагород, її роботи публікувалися в Time, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, The New York Times тощо.
ДОВІДКОВО. Щорічний конкурс World Press Photo є відкритим для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики та документалістики. Імена регіональних переможців стануть відомі вже 3 квітня.
- 6 листопада міністр культури Угорщини звільнив директора Угорського національного музею в Будапешті, звинувативши його в недотриманні закону, який забороняє демонструвати неповнолітнім ЛГБТК+ контент.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.