У Японії поновили роботу атомного реактора після 12 років зупинки
Джерело: Kyodo
Після понад 12-річної зупинки у Японії запустили атомний реактор, законсервований після аварії на Фукусімі.
“Вперше за 12 років Kansai Electric Power Co. у п’ятницю перезапустила атомний реактор на АЕС у Такахамі в префектурі Фукуй у центрі Японії. Таким чином він став найстарішим активним реактором у країні”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що компанія-оператор має на меті відновити виробництво та передачу електроенергії на реакторі №1 у середу й почати його комерційну діяльність 28 серпня.
“Реактор розпочав комерційну роботу 48 років тому й був відключений для планового ремонту у січні 2011 року. Він залишився відімкненим після атомної кризи у Фукусімі, яку спровокував землетрус та цунамі у березні того року”, – нагадали співрозмовники видання.
Як повідомляється, національний атомний регулятор Японії ще в 2016-му році дав дозвіл на відновлення роботи реактора понад граничного віку в 40 років, що був встановлений після аварії.
“Оригінальний план передбачав початок роботи реактора на початку червня, але запуск було відкладено через необхідність додаткової роботи над вогнезахисною інфраструктурою”, – пояснили у статті.
- Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ООН зазначив, що російські війська, які окупували Запорізьку АЕС в Україні, розмістили вибухові міни поблизу об’єкта.
Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.
Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.
У США асоціації лікарів, медичних працівників і вчених подали позов до суду на керівників американських установ охорони здоров’я, зокрема на міністра-антивакцинатора Роберта Кеннеді-молодшого, через обмеження доступу до вакцин проти COVID-19 та підрив довіри населення до щеплень.
Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Barbie з цукровим діабетом першого типу.
Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.