У Японії поновили роботу атомного реактора після 12 років зупинки

Джерело: Kyodo

Після понад 12-річної зупинки у Японії запустили атомний реактор, законсервований після аварії на Фукусімі.

“Вперше за 12 років Kansai Electric Power Co. у п’ятницю перезапустила атомний реактор на АЕС у Такахамі в префектурі Фукуй у центрі Японії. Таким чином він став найстарішим активним реактором у країні”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що компанія-оператор має на меті відновити виробництво та передачу електроенергії на реакторі №1 у середу й почати його комерційну діяльність 28 серпня.

“Реактор розпочав комерційну роботу 48 років тому й був відключений для планового ремонту у січні 2011 року. Він залишився відімкненим після атомної кризи у Фукусімі, яку спровокував землетрус та цунамі у березні того року”, – нагадали співрозмовники видання.

Як повідомляється, національний атомний регулятор Японії ще в 2016-му році дав дозвіл на відновлення роботи реактора понад граничного віку в 40 років, що був встановлений після аварії.

“Оригінальний план передбачав початок роботи реактора на початку червня, але запуск було відкладено через необхідність додаткової роботи над вогнезахисною інфраструктурою”, – пояснили у статті.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.