У ЄС вивчають варіанти, як розірвати газові контракти з РФ і не платити штрафи – FT

Джерело: The Financial Times

В Європейському Союзі вивчають юридичні варіанти, які б дозволили компаніям розірвати довгострокові російські газові контракти без сплати великих штрафів Москві.

Європейська комісія вивчає контракти і можливість оголошення форс-мажорних обставин, що дозволить імпортерам вийти зі своїх зобов’язань без сплати додаткових платежів.

Складність полягає в тому, що контракти є секретними і відрізняються один від одного. Використання вторгнення РФ в Україну для оголошення форс-мажорних обставин може бути недостатнім з юридичної точки зору, сказав один з чиновників ЄС.

Юристи вивчають правові можливості в рамках дорожньої карти щодо того, як блок позбудеться російського викопного палива до 2027 року. США вже є найбільшим постачальником скрапленого природного газу (СПГ) в ЄС і розглядаються як очевидна заміна.

За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря, ЄС заплатив Росії 21,9 млрд євро за нафту і газ у період з лютого 2024 року по лютий 2025 року.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.