У Європарламенті закликали Зеленського ветувати закон про е-декларування
Джерело: депутат Європарламенту Міхаель Ґалер у Twitter
Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.
У тексті заяви мовиться про те, що депутати підтримують відновлення електронного декларування майна в Україні і стурбовані закриттям реєстру від громадськості ще на рік.
“Ми стурбовані тим, що закриття реєстру від громадськості не зміцнить довіру українців та міжнародних партнерів, матиме значний негативний вплив на антикорупційні зусилля та позбавить одного з ключових інструментів громадського контролю за державними службовцями, водночас підриваючи довіру до реформ”, – йдеться у заяві депутатів Європарламенту.
Окрім цього, зазначається, що у зверненні також міститься заклик до президента України накласти вето на ухвалений законопроєкт №9587-д.
Відомо, що до цього закону ухвалено правку, якою передбачено, що за неправду в декларації на суму до 1 млн 300 тис. грн порушнику загрожує лише штраф у розмірі 17 тис. грн, після сплати якого він не вважатиметься таким, що притягувався до відповідальності й надалі зможе бути призначений на відповідальні посади у державних органах, що зараз заборонено.
“Ми закликаємо президента Володимира Зеленського повернути законопроєкт №9534 до парламенту з вимогою відкрити реєстр та накласти вето на проєкт закону №9587-д у повному обсязі”, – написав депутат Європарламенту Міхаель Ґалер.
- 6 вересня військовослужбовець та експерт із питань реформи охорони здоров’я Олександр Ябчанка зареєстрував петицію щодо повернення електронного декларування під час війни та відкриття майнових декларацій чиновників. Приблизно за 3 години петиція набрала усі необхідні підписи (25 тисяч).
- 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.
У першому випуску “Родинного подкасту” платформи пам’яті Меморіал Любов Василів, Оксана Боркун і Юлія Селютіна діляться досвідом переживання втрати та розповідають про підтримку, якої бракує. Спеціально для Букв Меморіал підготував добірку важливих тез із подкасту.
Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності на честь проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у 1919 році.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.