У Європі офіційно дозволили додавати до хліба порошок із личинок хробаків

Джерело: The Jerusalem Post

10 лютого Європейська комісія дозволила використовувати в харчовій промисловості оброблений ультрафіолетом порошок з цілісних личинок комахи Tenebrio molitor (великий борошняний хрущак, відомий також як борошняний хробак). Нині дозвіл на використання отримала тільки французька компанія Nutri’Earth.

Як розповіли у виданні, проаналізувавши результати наукових досліджень, Єврокомісія дійшла висновку, що оброблений ультрафіолетом порошок цілісних личинок Tenebrio molitor є безпечним для здоров’я продуктом і може бути використаний у хлібі, булочках, тістечках, макаронних виробах, сирі та сирних продуктах, картопляних продуктах, а також у фруктових та овочевих.

Водночас вказано, що порошок бути альтернативним джерелом білка. Обробка порошку ультрафіолетом також підвищує вміст вітаміну D3, проте сам по собі новий продукт не є значним джерелом вітаміну D3. Утім, як зазначається, продукти з ним у складі можуть зрештою містити значну кількість вітаміну D3. У цьому випадку комісія пропонує супроводжувати їх написом “містить вітамін D, отриманий шляхом УФ-обробки”, а також вказувати кількість вітаміну D.

Протягом наступних п’яти років французька компанія Nutri’Earth матиме ексклюзивні права на продаж такого продукту. Якщо інша компанія не отримає дозвіл або згоду від Nutri’Earth, вони будуть єдиним постачальником нового продукту на ринку ЄС.

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.