У Зеленського анонсували зустріч команд України й США «найближчим часом»
Джерело: Андрій Єрмак/Telegram
Зустріч США та України відбудеться “найближчим часом”, заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак 5 березня.
Єрмак повідомив, що щойно розмовляв із радником з національної безпеки США Майком Волцем.
Сторони обговорили подальші кроки на шляху до справедливого та тривалого миру.
Також обмінялися думками щодо питань безпеки та узгодження позицій у межах двосторонніх відносин між Україною та Сполученими Штатами. Домовилися про зустріч наших команд найближчим часом для продовження цієї важливої роботи, — додав він.
Зауважимо, ми повідомляли, що Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії, відіграв важливу роль у тому, щоб переконати українського президента Володимира Зеленського запропонувати “оливкову гілку” своєму американському колезі після їхньої публічної суперечки в Овальному кабінеті минулого тижня.
У вівторок, 4 березня, прем’єр-міністр Британії провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським, аби донести йому “жорстку правду” та порадити, що саме має почути Трамп, перш ніж переговори зможуть повернутися до нормального ходу.
Невдовзі після цього український глава оприлюднив у соцмережах довге повідомлення, в якому похвалив “сильне лідерство” президента США, висловив вдячність за військову допомогу його країни й сказав, що йому “прикро” через суперечку. Він також заявив, що готовий “сісти за стіл переговорів” із Трампом, підписати президентську угоду щодо корисних копалин і підтримати припинення вогню на морі та в повітрі.
Пропозиція від Зеленського надійшла менш ніж через 24 години після того, як стало відомо, що Трамп призупинив надання військової допомоги Києву.
Стармер розмовляв з президентом США у понеділок і заздалегідь попередив, що допомога буде припинена. The Telegraph, посилаючись на свої джерела, робить висновок, що Британія та її європейські союзники прагнули використати теплі стосунки з українським лідером, продемонстровані на саміті в Лондоні, щоб “донести до нього жорстку правду”.
Уряд Британії вважав, що необхідно завершити цю суперечку, але у Вестмінстері занепокоєні тим, що твіту Зеленського недостатньо, оскільки позиції Вашингтона стають все більш жорсткими.
- Під час виступу перед Конгресом президент США Дональд Трамп заявив, що Європа витратила більше коштів на закупівлю російських енергоресурсів, ніж на підтримку України. Він назвав ситуацію в Україні “жахливим конфліктом”, підкресливши, що “мільйони українців і росіян були вбиті та поранені, і кінця цьому не видно”.
- Британський таблоїд Daily Mail повідомляє, що США обмежили передачу розвідувальних даних Україні, зокрема, заборонивши Великій Британії ділитися інформацією, отриманою від Вашингтона.
- Аналітики ISW оцінили, як рішення США зупинити надання військової допомоги Україні може вплинути на ситуацію на фронті.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.