У Зімбабве через посуху загинуло щонайменше 100 слонів

Джерело: Міжнародний фонд захисту тварин (IFAW)
Через висихання водойм у найбільшому національному парку Зімбабве на півдні африканського континенту загинуло щонайменше 100 слонів.
Як розповіли у відомстві, цьогорічний період літніх дощів затримується на п’ять тижнів через кліматичне явище Ель-Ніньйо. У результаті цієї затримки через дефіцит води у національному парку Хванге загинуло щонайменше 100 слонів.
“У 2019 році в Зімбабве через сильну посуху загинуло понад 200 слонів; це явище повторюється”, – прокоментував директор ландшафтної програми IFAW Філіп Кувавога.
Зазначається, що на території парку є 104 свердловини, які працюють від сонячної енергії. Утім, за словами адміністрації парку, цієї кількості недостатньо, щоб протистояти екстремальним температурам, які призводять до висихання водойм. Залежні від води тварини, серед яких і слони, страждають найбільше.
Відомо, що феномен Ель-Ніньйо полягає у різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км².
- Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.
Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.