Удар по російському порту Кавказ: Росія втратила канал для постачання пального до Криму

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

Британська розвідка повідомила, що після удару ЗСУ по російському залізничному порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краї, Росія змушена переміщувати потяги з пальним через Керченський міст.

23 липня Сили оборони завдали суттєвих пошкоджень порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краю РФ. Це був останній залізничний паром, який ворог використовував для військових цілей у регіоні.

Цей удар майже, напевно, створить для Росії додаткові логістичні проблеми у постачанні окупаційних сил на півдні України та регіональному експорті зрідженого газу, зауважили у британській розвідці.

Пором “Слов’янин” росіяни відправили до порту “Кавказ” як єдине судно такого типу, оскільки два інші такі кораблі отримали серйозні пошкодження внаслідок української атаки наприкінці травня. Розвідка вважає, що тепер російська армія буде змушена використовувати міст через Керченську протоку для відновлення постачання, чого ворог намагався уникати з моменту першої атаки на міст у жовтні 2022 року.

Зауважимо, ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Раніше речник поінформував, що РФ вивела з тимчасово окупованого Криму усі сторожеві кораблі Чорноморського флоту.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Також британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Протягом дня, 15 листопада, армія РФ здійснила 32 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 71 вибух. 

За даними п’яти галузевих джерел, щонайменше три російські нафтопереробні заводи були змушені скоротити або зупинити перероблення нафти через великі втрати на тлі обмеження експорту та зростання цін на нафту.

Станом на 22:00 п’ятниці, 15 листопада, від початку цієї доби відбулося 157 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.

Росія повідомила Австрії, що зупиняє постачання газу в країну від завтра, 16 листопада, що свідчить про швидке наближення кінця останніх газових потоків Москви до Європи.

Повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск проводив численні телефонні розмови з російськими офіційними особами, включаючи Володимира Путіна, мають бути розслідувані Пентагоном і правоохоронними органами з міркувань національної безпеки, заявили два високопоставлені сенатори-демократи.