Удар по російському порту Кавказ: Росія втратила канал для постачання пального до Криму
Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії
Британська розвідка повідомила, що після удару ЗСУ по російському залізничному порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краї, Росія змушена переміщувати потяги з пальним через Керченський міст.
23 липня Сили оборони завдали суттєвих пошкоджень порому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краю РФ. Це був останній залізничний паром, який ворог використовував для військових цілей у регіоні.
Цей удар майже, напевно, створить для Росії додаткові логістичні проблеми у постачанні окупаційних сил на півдні України та регіональному експорті зрідженого газу, зауважили у британській розвідці.
Пором “Слов’янин” росіяни відправили до порту “Кавказ” як єдине судно такого типу, оскільки два інші такі кораблі отримали серйозні пошкодження внаслідок української атаки наприкінці травня. Розвідка вважає, що тепер російська армія буде змушена використовувати міст через Керченську протоку для відновлення постачання, чого ворог намагався уникати з моменту першої атаки на міст у жовтні 2022 року.
Зауважимо, ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.
Раніше речник поінформував, що РФ вивела з тимчасово окупованого Криму усі сторожеві кораблі Чорноморського флоту.
Нещодавно міністр оборони Великої Британії прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.
Також британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.
- За підтвердженням офіційних осіб США, днями Україна використала американське озброєння для ударів по території Росії.
- У декларації “Підтримувати Україну до перемоги” Парламентської асамблеї НАТО від 27 травня зазначили, що лідери Альянсу мають підтвердити свою тверду відданість гарантіям колективної безпеки на Вашингтонському саміті в липні та надіслати чіткий сигнал про те, що Україна на шляху до членства.
- Під час брифінгу з главою МЗС Дмитром Кулебою державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати “ані заохочують, ані не сприяють ударам України по Росії”. Він уточнив, що Україна сама вирішує, як їй воювати.
- Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.