Удари українських військ по тилах РФ «підривають моральний дух» противника – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Удари Збройних сил України по тилах ворога підривають бойовий дух російської армії, що несе загрозу стабільності оборони противника на кількох критичних ділянках фронту.

За словами аналітиків, передовим підрозділам РФ, особливо на півдні України, часто доводилося боротися із падінням бойового духу після українських ударів по тилах.

Як зауважили фахівці, ці проблеми можуть швидко загостритися і поширитися серед російської армії, якщо один із підрозділів буде знищено. На думку експертів, це може призвести до паніки та значно знизити боєздатність інших російських сил.

При цьому прорвана лінія оборони загрожуватиме цілісності єдиної системи. Крім того, такий прорив у лінії фронту створить уразливість, якою можуть скористатися українські сили.

Водночас аналітики наголосили, що, росіянам, ймовірно, не вистачає необхідних резервів для ротації підрозділів, що вийшли з ладу. Це, своєю чергою, робить обов’язковим збереження бойового духу в передових підрозділах.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.