Угорщина не підтримує початок переговорів щодо членства України в ЄС

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Угорщини виступи проти початку перемовин з Україною щодо членства у Європейському Союзі. За словами Віктора Орбана – це “чітка позиція” Угорщини у цьому питанні.

У середині грудня 2023 року лідери країн-членів ЄС повинні прийняти рішення про те, чи приймати рекомендацію Комісії запросити Україну розпочати переговори про членство, щойно він виконає остаточні умови.

Будь-яке таке рішення вимагає одностайності 27 членів блоку і головною потенційною перешкодою є Угорщина.

Орбан, який при владі з 2010 року, заявив, що суперечка між Брюсселем щодо мільярдів євро коштів ЄС, зупинених для Угорщини через питання верховенства права, не може бути жодним чином пов’язана з підтримкою Угорщини переговорів про вступ України до ЄС.

“Переговори про членство не повинні починатися, це чітка позиція Угорщини”, – сказав Орбан, додавши, що Брюссель “винен Угорщині гроші”.

Водночас Орбан наголосив, що відмова Угорщини від початку переговорів з Україною про членство в ЄС не є предметом бізнес-угоди.

“Це не може бути пов’язане з питанням коштів, які Угорщина має право отримати”, – сказав політик.

Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.