Угорщина не відмовиться від російської нафти навіть попри вимогу Трампа
Джерело: The Guardian
Угорщина не відмовиться від російської нафти, навіть попри вимогу президента США Дональда Трампа до союзників по НАТО зробити це.
Про це в інтерв’ю виданню повідомив глава МЗС Угорщина Петер Сіярто.
Нещодавно Трамп заявив, що Європа повинна припинити імпорт російської нафти, аби припинити війну в Україні. Мовляв, лише після кроків Європи США введуть санкції проти Росії.
Однак в Угорщині наголошують, що без російської нафти та газу не можуть забезпечити інші безпечні постачання. При цьому Сіярто зауважив, що розуміє вимоги Трампа
“Для нас постачання енергії – це чисто фізичне питання. Можна мріяти про купівлю нафти і газу десь (окрім РФ), але ми можемо купувати лише там, де у нас є інфраструктура. А якщо поглянути на фізичну інфраструктуру, то очевидно, що без російських поставок забезпечити безпечне постачання країни неможливо”.
Угорська державна компанія MOL Group щорічно імпортує близько 5 млн тонн нафти трубопроводом “Дружба”, постачаючи до НПЗ Угорщини та Словаччини. Ці дві країни найбільше реагують на заклики припинити імпорт російських енергоносіїв.
Європейські лідери також закликають ці дві країни відмовитись від російської нафти, але ці заклики ігноруються.
Коментуючи тиск європейців Сіярто назвав західноєвропейських посадовців “фанатиками” додавши, що “цілком неможливо вести раціональний діалог, оснований на фактах та здоровому глузді”.
- Деякі дипломати Євросоюзу вважають, що президент США Дональд Трамп навмисне висуває Європі нереальні вимоги щодо Росії, аби самому не запроваджувати санкцій проти РФ.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.
Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.
У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.